şükela:  tümü | bugün
  • bir kısmı için gelin arabasının altında kalan zavallı çocuklar demek mümkündür.
  • genellikle yoksul ya da orta halli ailelerin çocuklarıdırlar.
  • fenerbahçe parkı civarında çete halindedirler pabuç bırakmayın
  • elleri boş dönen çocuklar
  • gelin arabası gördüler mi arabanın önüne atlayan, parayı beğenmezlerse taşlamaya, arabaya vurmaya ya da çizmeye kalkan, küfreden, nedense insanlar evleniyor diye onlara haraç vermesi gerekiyor gibi düşünen saçma sapan veletler.
    kusura bakmayın da benim "en mutlu günümü" bu hiçte masum olmayan şekilde sömürmek üzere aç bir şekilde saldıran çocukların üzerine ben arabayı sürerim. zorunda mıyım?
    hem giden arabanın önüne atlayacak, "aman çocuğa bişey olmasın,çarpmayayım. allah muhafaza,başımıza iş gelmesin" diye aklın gidecek, hem de utanmaz gibi sana saldıracak. üstüne sür kaçsın piç.
    kalpsizim belki de, öyle çocuk sevmiyorum ben.
  • tinercilerdir. bunları sokaklardan temizlemek için önce köpek gibi yılda bir yavrulayan analarını kesime göndermek gerekir. ırkını siktiklerim.
  • çocuk falan değil, bildiğin gaspçı çetelerdir. gelin arabasının içinden zarfın içinde eşin dostun, konu komşunun çocuklarına para atma geleneği köylerde, kasabalarda kaldı. çok hoş ve güzel bir gelenekti, çocuklar utana sıkıla alırlardı, yaşı biraz büyükçe olanlar almaya utanırdı. ve lakin istanbul gibi bir metropolde böyle bir gelenek masumane bir şekilde yaşayamaz belirli bölgeleri dışında. nikah daireleri etrafında bekleşen ve gelin arabası gördüklerinde terör estiren, saldıran, tehdit eden güruha sadece "çocuk" diyemeyiz, bir "orospu" ön ekini fazlasıyla hakederler.

dün büyükçekmece e-5 üzerinde böyle bir çeteye rastgeldim. en sol şeritte rampadan aşağı inerken trafik birden durdu ve kazıklama diye tabir edilen şekilde durduk, sonra yavaş yavaş akmaya başladı trafik. az ilerde gördük ki bu çete mensupları e-5'te hızla giden bir gelin arabasının önüne atlamakta bir beis görmemişler, başkalarının ve kendilerinin canı pahasına gelin arabasını yakalamaya çalışmışlar. orta refüjden bir an benim iki önümdeki arabanın da önüne atladılar, adam orta şeride zor kaçtı, neyse ki orta şerit boştu. yanlarından geçerken tiplerine baktım, iki zarf için adam kestiler deseler kimse de demez ki sen yalan diyorsun.
  • bağcılar evlendirme dairesi gibi mahalle ortasında olan mekanlarda evlenenlerin gerçekten büyük sorunlarından birisi. bu çocuklar arabanın önünü keser, üzerine çıkar, bagajına oturur, arkadan asılır. şöför çok dikkatli olmazsa ya bir çocuk ezilir ya da arabayı devirir.
  • egitimsiz, kalitesiz ve umursamaz ailelerin cocuklari. hangi normal anne cocugunun boyle bisey yapmasina goz yumar? ha "annesinin nerden haberi olcak" derseniz, o da ayri bi sorun tabi. cocugunun sokakta ne halt yedigini bilmiyo demektir. cok zarar vericidir, moral bozucudur. sacma sapan adetlerimizin gunumuzde dejenere olmasidir.
  • (bkz: #43694092)