• saçmalık ötesi gelin-damat fotoğraflarını eşşek kadar büyütüp yatak odasına asmakla pekiştirilen durum.
  • profil fotoğraflarının aynı olması en ayırdedici özellikleridir.
  • mide bulandıran kıroluktur.
  • bir örnek giyinmeye çalışırlar sürekli. mesela beyaz tshirt, jean ya da aynı renk-model spor ayakkabı gibi. bir arkadaşım anlatıyordu, işte "beyaz giyinmem lazım çünkü mehmet de beyaz giyecek" vs vs. "ne o, buz pateni çifti misiniz?" dedim. error verdi..
  • @bogmx nick'li sözlük yazarının tüm genç evlilere ''allah topunun belasını versin'' demesini çok çirkin ve gereksiz bulmama rağmen 'yeni evliyim eşim evde bekler' diyerek bu konunun istismar konusu yapılmasına yönelik eleştirisine katılıyorum.
  • sanki evin heryerini doldurmaları gerekirmiş gibi bir sürü mobilya alırlar. ihtiyaçları olmadığı halde 4 odalı ev tutarlar. 100 ekran tv ve görüntü sistemi alırlar. sonra da ödemeleri gereken kira ve borçlar içinde ezilirler. bekar evindeki eşyaların nesi kötüydü? 2 odalı ev nerenize yetmiyor?
  • ne yazık ki büyük bir çoğunluğun içinde bulunduğu durumdur ama istisnalar vardır elbet az da olsa ,2+1 evde oturuyorum eşyaları eve göre aldık ve düğün fotoğraflarım yok=)
  • kocacımla dağ evinde mangal keyfi, ebesinin nikahında kahvaltı keyfi gibi durum güncellemeleri ile birlikte acayip fotoğrafların sürülmesine neden olan şey buymuş demek.

senelerce düşünmüştüm, resmen aydınlandım.
  • bu kıroluk muhtemelen beş sene içinde gerçekleşecek boşanma sırasındaki mal paylaşımında da kendisini gösterir.
hesabın var mı? giriş yap