• robert baratheon'un izleyiciler tarafından edric storm ile birlikte en tanılan piçi... ser gendry of the hollow hill olarak da bilinir... game of thrones'da joe dempsie tarafından canlandırılır...

--- spoiler ---

aslında bakarsanız, bana pek piçmiş gibi gelmiyor kendisi... şöyle ki robert baratheon ve cersei lannister'ın ilk çocukları öldü diye bilinir, lakin cersei'nin, robert'ın öz oğlunu doğurmak istemediği için kendisine sadece "öldü" süsü vermiş olabilir. ki zatan eddard stark kendisine "annen nasıl biriydi? hatırlıyor musun?" diye sorduğunda "sarı saçlıydı" diye tabir etmişti... yani kendisi robert & cersei'nin öz oğulları olabilir.
    tabi spoiler ibaresini verdik ama bu sadece benim tahminim...

--- spoiler ---
  • en son 3. sezonun finalinde görüldü. kayikla denize acilmisti. 4. sezon boyunca ses cikmadi. gariban hala kürek cekiyor herhalde.
  • (bkz: gider bey)
  • kaç sezondur podrick'i gendry diye seyrediyor ve "allahtan bu aptal çocuk piç de tahta oturamıyo" diyordum mal gibi. ama hakikaten benziyorlar.
  • tahtın sahibi olacak cengaver. at fav'a bekle.
  • --- spoiler ---

kendisi hala kürek çekmektedir. westeros'un çevresindeki üçüncü turunu tamamlayıp cersei'yi kürekle dövecektir.
    --- spoiler ---
  • --- spoiler ---

geri dönmesinin bir amacı olmalı. ama şahsi düşüncem amacı yok:
    kaç sezondur capslere konu oldu, maytap geçilecek bir durumdu sandalla denize açılması ve bir daha dizide görünmemesi.
    muhtemelen dizinin kitaptan ayrılmaya başladığı yerden sonra kitapta da önem arz etmeyecek bir karakter olduğu için hikayeye dahil olamadı. sonuç olarak karakter senaristlerin elinde kaldı ve dizi bitmeden hikayeye bir şekilde dahil olmalıydı.
    şu anki durumda ne tahtın meşru varisi*, ne de başına geçecek bir hanedanı kaldı. kimsenin jon snow gibi onu da kral olarak göreceği yok.

kısacası bu intihar görevinden sağ çıkamayarak, * hikayedeki görevini tamamlayabilir.

not: robert baratheon tarzı savaş çekici kullanması tabi ki hoş bir detaydı.
    --- spoiler ---
  • istese atom mühendisi bile olabilecek çocuk. o kadar kürek çeke çeke kollar kütük gibi olmuştur valla.
  • --- spoiler ---

çok muhtemel olarak son sezonda bastard olmadığı, cersei ile robert'ın çocuğu olduğu ortaya çıkacak (kitapta ilk çocuk kürtaj ile alınıyor, dizide doğduktan sonra öldüğü söyleniyor), barethon ailesinin tek yasal temsilcisi olarak güçlü bir pozisyonu olacak ama bana göre taht savaşına girmeyip jon ve dany'i destekleyecek karakter.
    --- spoiler ---
  • düşecek olan valyrian çeliği kılıç ları tekrar dövüp arya'nın kalbinde soğuttuktan sonra azor ahai olacaktır muhtemelen. diğer kahramanların hepsi azor ahai olmaya çok yakın görülürken, içlerinde tek demici, ayrıca ışık getiren kalbinde soğuduğu kişinin gücünü, cesaretini alan bir kılıç, arya en iyi eğitimli savaşçı ve cesur kadın konumun da olduğu varsayımı dan, ayrıca seyirciyi şaşırtma geleneğinden yola çıkarak bu teoriye ulaşılıyor.
hesabın var mı? giriş yap