• giresun valisi dursun ali şahin tarafından yayınlanmış olan, ilk ve orta dereceli okullarda düzenlenen mezuniyet ve kutlama törenlerinde kız öğrencilerin eteklerinin diz kapağını örtecek boyda olmasına, kolsuz ve askılı kesinlikle giydirilmemesine dikkat edilmesi gerektiği belirtilen genelgedir.

valilerimiz de olmasa öğrenciler törenlere götü açık gidecek yemin ediyorum. teşekkürler sayın valim.

edit: yoğun istek üzerine*

http://www.youtube.com/…400712ffd07&index=6&t=2m22s
  • insan hakları ihlalidir. ülkemizde sıklıkla görülebilen cinsten. hakkında şikayette bulunup, soruşturma açılırsa tez zamanda olmasa da uzun vade sonunda görevden alınabilir. müstehaktır da.
  • burada vahim olan etek boyu hususuna valilik kurumunun kafa patlatip mesai harciyor olmasidir.

valiligi gestapolukla karistirinca boyle bir sey oluyor demek ki.

ha bir de seyi merak ediyorum: giresun'da ilk ve orta dereceli okullarda kac tane kiz ogrenci simdiye kadar mezuniyet torenlerine bir karis etek ve askili bluzla gitmis ki boyle bir genelgeye ihtiyac duyulmus devlet tarafindan?

koca sehirde cozulecek sorun kalmamis, ogrencinin etek boyuna kadar gelmisler. hal durum hakikaten boyleyse istanbul'a falan degil direkt giresun'a tasiniyorum. baksana abi, adamlar refahtan neye mesai harcayacaklarini bulamaz hale gelmisler.
  • vali için şehrin en büyük sorunu mezuniyetteki ergenlerin kıyafetleri sanırım hemen çözüm bulmak istemiş.
  • (bkz: sen daha dur)
  • google görsellerde "çocuklar" diye arama yaptım. maksat, karşıma çıkan bir fotoğrafı alıp, bu genelgeye aykırı şekilde giyinmiş çocukların gözlerini paint'te siyah bantla kapatarak ve "uygunsuz" yerleri de flulaştırarak, bu genelgeye dair hicivli görsel bir yorumda bulunmaktı.

ama gönlüm elvermedi. google'da karşıma rastgele çıkmış o çocuklara baktığımda fotoğraflarına yapacağım şeyden resmen utandım lan. masumiyetlerini kirletecekmişim gibi geldi, iğrendim kendimden.

peki nasıl oluyor da bu adamlar bunu yaparken hiç utanmıyorlar, kendilerinden iğrenmiyorlar? yoksa insan değil mi bu adamlar?
  • -valim valim acil!!
    +noldu sadullah hele bi soluklan.
    -valim tahrik alarmı! hem de ilk ve orta dereceli okullar!!
    +hıtı hıtı hıkk..
    -evet valim zaafınız var biliyorum hemen bişeyler yapmalıyız!
    +hıtıhıtı... engelle sadullah... titreme geldi... bidaha da tahrik kelimesini kullanma ucuna dayandı aha...
    -hemen genelge yayınlatıyorum valim. diz kapağı yeterli mi?
    +diz kapğıtıtıtı... yayınlat bana da yeni iç çamaşırı getir sadullah.

bir çocuğun etek boyunu düşünen zihniyet... tek kelimeyle iğrençsiniz.
  • ileri demokrasi falan değildir bu bildiri. bildiğin türkiye ılımlı islam cumhuriyeti'dir.

ilk ve orta dereceli kızlar falan yazıyor bildiride, midem bulandı.
  • giresun'un ve ülkenin bütün sorunlarını halletmiş valiliğin genelgesidir. şu an tek derdi küçücük sabilerin etek boyları ve cinsel hayatlarıdır. helal olsundur! (bkz: her kuşu siktik bi leylek kaldı)
hesabın var mı? giriş yap