• uzun zaman sonra alışveriş yapayım dedim bu siteden. alışverişten bir gün sonra 80/20 tl kupon tanımladılar hesaba, ben de iptal edip tekrar sipariş geçmek istedim. iptal talebim kabul olmadı, sonrasında da 80/20 lik kuponum silindi. enteresan bir site.
  • yıllardır yüklü miktarda alışveriş yaptığım kazananlar kulubü üyesi olduğum üyeliğimi "üyeliğiniz şu sebepten iptal edilmiştir" açıklamasını bile yapmadan iptal ettiler. hergün onlarca spam mail atan site üyeliğinizi iptal ederken gerekçe sunacağı maili atmıyor. üzerine destek merkezine mail yoluyla ulaşıp soruyorsunuz 2 hafta geçiyor halen cevap yok. birgün uyandığınızda üyeliğiniz uçar ve üye değilseniz kesinlikle telefonla bağlanamazsınız. çünkü vıp kodu ister telefonda.

ceptetebin kampanyası olmasa tekrar üyelik de açtırmazdım. gelgör ki yıllardır güvenirim dediğim platforma zerre güvenim de kalmadı. hele ki öyle laptop,tv gibi yüklü alışverişleri bu siteden sipariş vermeye bir daha kalkışır mıyım bilmiyorum.
  • kredi kartlarıyla kazanılmış olan bonus puanların sağlıklı bir şekilde kullanılamadığı alışveriş sitesi.

örneğin 60 tl'lik bir ürün alacaksanız ve 55 tl bonus puanınız varsa, normalde bonusu kullanıp kartınızdan 5 tl çekmesi gerekir. fakat gittigidiyor bu durumda kartınızdan 60 tl'lik tutarı çekiyor.
    bir saattir ne yaptıysam olmadı, artık vazgeçtim denemekten.
  • satıcı olarak bana gına getiren e-ticaret sitesi. yasaklı ürün kapsamına girmeyen ürünlerimiz kapatılıyor. mesajla kapatılmaması için ne yapmalıyız diye sorduğumuzda ürünlerin satışını yapmayın deniliyor. yahu ürün yasaklı ürün kapsamında değil ki. aylardır otomatik mesaj atıp duruyorlar ne bir yetkili ne bir ilgili var. kısacası ne alıcısını ve satıcısını memnun edebilen e -ticaret platformu.
  • 10 ay kadar önce mekanik bir ürün almıştım; şişe kapatma aleti. geçen hafta falan sıkıştırma aparatındaki somundan kırıldı. hadi dedim sonuçta 2 yıl garantilidir, aldığım mağazaya mesaj attım, ne yapabiliriz gibisinden yazdım falan, ılımlı adamımdır da, bekledim 1-2 gün yok. baktım dedim hadi müşteri şeysine yazayım, gerizekalı da değilim ya, bulana kadar bir 10-15 dakika geçti, neyse. yazdım falan böyleyken böyle, cevap yok vs. diye, verdikleri cevap mağazaya yazın gibi bir şey. sonra ikinci bir mesaj daha attım arkasından, dedim zaten cevap yok, hakeme vereceğim bakın bilginiz olsun, mağduriyetinizi anladık, mağazayla iletişime geçeceğiz vs. gibisinden bir mesaj atmışlar, 4 gün olmuş, halen bir atraksiyon yok. o zaman için 30 liralık bir şeydi ama sözleşme de varsa uymak lazım değil mi?
  • internet üzerinden alışveriş yapılabilen e ticaret sitesidir.
  • 1 senedir abartısız hemen hemen hergün günde 2 defa "bugüne özel indirim diye" aynı indirim mailini atan site.

lan tamam ezberledik 500 liraya yaptığınız indirimede sizede lanet gelsin. ayda yılda bir alışveriş yaparım diye mailini spamada eklemiyorumda artık bıkkınlık getirdik. hergün 2şer defa aynı indirim haberini bugün son bugün son diye atmanın manası nedir? satışlar düştükçe aynı aynı maili abarta abarta gönderiyorlar. tvdeki 2000 tllik telefonu 100 liraya veriyorum diyen balcıları geçtiler.

https://image.ibb.co/…anozsoy18_gmail_com_gmail.png
  • aldığınız ürünle alakalı olumsuz yorum yazdığınızda hic bir bildirim yapmadan şak diye hesabinizi kapatan sözde online alışveriş sitesi.
  • garantisi devam etmekte olan ürünümü yetkili servise götürecektim lakin faturasını bulamadım.garanti belgesi var. kaşeli ama üzerinde ürünün alındığı tarih yok.evvela konuyu ürünü aldığım satıcı ile paylaşıp fatura kopyasını göndermesini talep ettim.dönüş dahi yapmadı.bunun üzerine gittigidiyor müşteri hizmetlerine yazdım.onlar da satıcıya ulaştıklarını ve satıcının fatura gönderemeyeceğini söylediklerini söylediler. kanunen faturaların saklanma süresi boyunca muhafaza edilmesi gerekmiyor mu? konu hakkında bilgisi olan yazarlardan mesaj bekliyorum.

tanım: online alış veriş sitesi.
  • bir kaç tane sorunlu satıcı ile uğraştıktan sonra hesabımı silip bir daha alışveriş yapmama kararı aldığım site. satıcılar hep ya eksik ürün yada arızalı ürün yolluyor sonrada iade almamak için ellerinden geleni yapıyor.

eğer satıcı iade konusunda pislik yapıyorsa hiç muhatap olmadan istediğiniz kargo firmasıyla satıcının adresine gönderip gittigidiyor'un sistemine aldığınız kargo takip kodunu girin. 3 gün içerisinde paranız size geri iade edilecek. artık iade edilen ürünü satıcı kargodan alır veya almaz o kendi bileceği iş.

iadelerde kargo ücretini satıcı ödemek zorunda sakın siz ödemeyin. bazıları atıyorum ben aras kargo ile yolladım mng kargo ile yollarsan iade almam diyor ama siklemeyin.
hesabın var mı? giriş yap