• bugun artik tum cesaretimi toplayip hakkinda yazilanlari okudugum garip delik. evet sonunu getiremedim. zira parmagini icine soktugunu beyan edenler, piercing icin uygun bir mekan oldugunu soyleyenler su an yazarken bile kafami duvarlara vurma istegimi tetikliyorlar.
    bilmiyorum bayanlarda var mi bu. fakat bazi erkeklerde oldugundan eminim. ben sahit oldum en azindan. beraber bu dertten muzdarip bir arkadasla muhabbetini etmeden yuzumuzu eksitip, sadece ayni anda ayni seyi dusunerek ne kadar igrenc birsey oldugunu tartisirdik. evet gobek deligine ufakta olsa bir temas bu konunun anafikri.
    gobek deligime dokundugum anda agriyan ya da sanciyan yer sanki oradan dosdogru cinsel uzvuma dogru giden bir kanal. cok sacma gelebilir belki ama oyle iste... ve su an kipkirmizi bir yuzle ayzdigim sey benim durumumda olan insanlara en buyuk eziyetlerden biridir: "gobek bagini jiletle kesmek" demeyin onlara.
  • göbek bağı sandığınızın aksine kesilmez, düşer. anneyle bebeği bağlayan göbek kordunu bebeğe yakın bir yerden kesilir ve ucu ataç benzeri bir şeyle sıkıca tutturulur. böylece bebeğin karnında sarkan küçük bir kordon parçası kalır, yaklaşık 1-2 hafta içinde sarkan bu kordonun ucu bebeğin gövdesine tutunduğu yerin dibinden düşer. dolayısıyla yukarıda yazdığı gibi "doktor yamuk keserse şöyle olur beceriksizce keserse böyle olur" diye bir olay yoktur. göbek bağı kendi düşer, düşerken de ardından kendine özgü bir delik bırakır. deliğin şekli şemali artık bebeğin şansına kalmış bir olaydır.
  • hakkında yazılanları okuyamayacak kadar hassaslıkla yaklaştığım bölge. saatler önce maruz kaldım göbek deliğiyle oynayan bir çocuğun görüntüsüne. hala kendime gelemedim. anlamlandıramadığım tuhaf bir durum, bir kaç kişide daha varmış bu hassasiyet. kan tutması gibi bir şey. göbek deliği tutması.

göbek deliği hassasiyeti olanlar, birleşip bu soruna bir çözüm bulalım. ya da kafalarımızı duvarlara vurup kendimize gelelim. üzgünüm, daha fazla yazamayacağım.
  • işaret parmağıyla tam ortalayarak üstüne vurulduğu vakit pek şeker "pıt pıt" sesler çıkaran delik.
  • bastırdığımda cinsel organımda sızı hissettiren delik. bence kara deliği falan bırakıp göbek deliğine yoğunlamalı bilim adamları. tüm sır orda bence..
  • her insanda olması gereken eğer olmadıysa yeni bir çağın başlangıcını yaratacak delik. north carolina üniversitesi mekanik mühendisliği profesörü adrian bejan ve howard üniversitesi’nden edward jones un teorisine göre, fizikteki hareket kanunları sporda da işliyor. iki profesör, çalışmaları kapsamında farklı milletlere mensup olan askerlerin vücut boyutlarını karşılaştırdı ve afrika kökenli askerlerin vücutlarının ağırlık merkezinin, yani göbek deliklerinin, beyazlara oranla yüzde üç daha yüksekte olduğunu belirledi. buna göre siyah koşucular koşarken yere düşme hızları artıyor ve bu sayede beyaz rakiplerine oranla 0.15 saniyelik bir avantaja sahip oluyorlar. beyazlar ise ağırlık merkezleri daha aşağıda olduğu için vücudun daha geniş bir kısmı su çizgisinin üzerinde kalıyor, yüzücüler bu sayede daha geniş dalgalar yaratarak daha kolay ilerliyor.
  • insan vucudunda seksapeli sıfırlayabilecek ender bölgelerden biridir.

bir keresinde tam sevişeceğim gelmiş hatun demesin mi "ay göbek deliğinde pamuklar birikmiş kikiki"
    ulan allah belanı versin siktin attın lan ortamı..

evet zenginim ve pamuklu atlet giyiniyorum dolayısı ilegöbek deliğim pamuk oluyor.. şimdi beni kristal viski şişem ve ipek nevresimlerimle yalnız bırak..
  • beni senin gibi
    bir de annem terketmişti
    ki göbeğimde durur
    onun yokluğundan
    bana kalan
    çukuru

(bkz: sunay akın)
  • babaannemin göbek bağım düştükten sonra kokmayayım diye* tuzladığı ve enfeksiyon kaptırdığı için o küçücük halimle iğneler yememe sebep olan vücut kısmım.
  • hz. adem'inki avrupa ortacag ve ronesans ikonagrafi ve teolojisinin onemli tartisma konularindan biridir.

tartisma devam etmesine ragmen pek takan kalmamis olabilir. bu sorunu etkisizlestirmek icin incir yapragini buyukce cizmek, ya da dal kismini gobek deligini ortecek biciminde yerlestirmek bazen cozum olmustur.
hesabın var mı? giriş yap