şükela:  tümü | bugün
 • frpde gargoylelardan farklı olarak bir büyücü tarafından yaratılmış olup belli bir süre efendisine hizmet eden mahluklardır.genelde bir yeri koruma görevi verilir bunlara ve frp de çeşitleri mevcuttur
  bence en güzel iki tanesi
  iron golem le ki bunu durdurmak için baya sağlam bir kılıca(frp deyimi ile en az +3 lük bir kılıca) veya baya meşşekatli bir büyücüye ihtiyacınız wardır tek kötü yanları yavaş olmalarıdır (daha detaylı bilgi verirdim ama bazı dmler bana kızabilir :))
  bir diğer güzel golem ise glass golem dir
  kiliselerde camlara işlenmiş olan bazı vitraylar bu guruba giriyor
  (bir keresinde oyuncularıma çıkarmıştım baya eğlencelei oluyor :))
 • kod muzikte cali$an bir dj. party animal.
 • kaan
  koddaydı sonra gerekli şeylere ordan da tekrar kod music e geçti...
  iyi heriftir.sağlam dinler ve iyide çalar...
  takır takır drum n bass djlerindendir...
 • tamamlanmamış veya henüz tam anlamıyla şekillendirilmemiş embriyon halinde olan şeylere verilen ad.
 • tabii ki dogma' daki bok hammdesinden yapılma ucube golemi unutamayız, golem başlığı altında yeri olsun isteriz.
 • yahudi folklorunda canli heykel ya da tasvir. tevrat'ta ve talmud metinlerinde cenin ya da kusurlu varlik anlaminda kullanilan bi sozcuk. bugunku anlamini ortacag'da kazanmistir. bu donemde, kutsal bi sozcugu ya da tanri'nin sifatlarindan birini olusturan harfleri yeniden dizerek ya da muska yazarak heykel ya da tasvirleri canlandiran bilgilerle ilgili cok sayida efsane dogmus. inanisa gore, harflerin yazili oldugu kagit ya da muska golem'in agzina yerlestirilir ya da basina ilistirilirmis. muska kaldirilinca golem de cansiz duruma gelirmis. golem genellikle hizmetkar ya da koruyu olarak kullanilirmis.
 • almanyalı metal muzik grubu."eternity: weeping the horizons" adlı birde albumleri bulunmakta.
 • "golem'le ilgili öyküler güç kavranır... her zaman yinelenen şudur: moğol tipli, tamamen yabancı, sakalsız, sarı yüzlü bir adam, eski moda, hırpani giysilere bürünmüş olarak, düzenli ve garip bir biçimde sekerek, sanki her an yuvarlanacakmış gibi yürüyerek yahudi mahallesinden geçer ve birden görünmez olur."
  meyrink aslında bir yahudi efsanesi olan "golem"den, fantastik yazının bir başyapıtını yaratmıştır. alman gizemciliği ve dışavurumculuğunun özelliklerini taşıyan, felsefe ve şiir yüklü "golem", aynı zamanda bir entrika ve cinayet romanı ya da varoluşu irdeleyen bir metin olarak da okunabilir. karabasan ortamlarında geçen romandaki düşsel atmosferi yaratan, gerçekçi betimlemelerdir.
  "zaman zaman derin sulara dalıp gümüş balıklar tuttuğumuzu düşlemiyor muyuz? oysa yalnızca soğuk bir hava akımı yalamış oluyor ellerimizi..."
  (arka kapak)
 • (bkz: der golem)
 • diablo 2 de necromancer sınıfı karakterlerin oyun boyunca pek i$ine yarayan yaratik. iron golem, golem* ve fire golem. standart model olani topraktan meydana gelir iken iron golem ise drop ettiginiz herhangi bir metal icerikli itemdan olu$ur. sectiginiz itemin magic ozelliklerini kullanması ayri bir guzelliktir kanımca.