• arweni oynayan liv tyler tarafından "çook şirin bi yaratık, çok seviyorum kendisini" diye nitelendirilen, insanda acıma ve tiksinme duygularını aynı anda uyandıran şahsiyet
    (bkz: bir yuzuk taktim hayatim degisti)
  • filmde içindeki gollum'a* çok pis posta koyan psikolojik tedaviye ihtiyacı olan yaratık. bazen şeker bazen pis.
  • the two towers da bunu esasli bir sekilde canlandirmak icin motion capture mu ne yaptiklari aktor (ismini unuttum) da yaklasik buna benziyor haliyle biraz buyuk tabii ama yuzune bakinca andiriyor (ehe)

illaki o aktorunde filmde gollum karakterinin bu kadar basarili olmasinda payi vardir netekim gollumlu tum sahneler once adamla filan cekiliyor vs...
  • andy serkis adlı oyunucunun hareketlerinin digital ortamam aktarılmasıyla oluşturulmuştur..
  • sergilemiş olduğu çift kişilikli özelliği ile deli cevat ı andıran, ama onun kadar deli olamamış eski hobbit*, yeni hiçbir şey.
  • smeagol diye çağrıldığında sevinen yaratık.
    ayrıca, eve atmak istediğim bir varlık; haftasonlarımı kendisiyle deniz kenarında balık tutmak* ve midye toplamakla* gerçirmek istemekteyim. ben midyelerle uğraşırken o da balık tutar herhalde. pek yetenekli bu konuda.
  • yüzüklerin efendisinin tartışmasız en popüler karakteri. sözlükte en yakın rakibi legolası başlık sayısında geçmiş bulunuyor. entry sayısına da bakmak gerekebilir zamanla.
    (ara: gollum*)
  • yüzüklerin efendisin okumamış bir tikky hatunun, kendisinin ortamların en şerefsiz en dombili yaratıklarından olduğunu söylememe "ama çok şiriiiin" diye tepi vermesiyle iyice bir kıl kaptığım dallama yaratık.
  • şizofren kişiliğinin ortaya çıkmasıyla beni hayrete düşüren ve filme* tapmamı sağlayan etkenlerden biri olan yaratık.
hesabın var mı? giriş yap