• kullandığı donanıma kıyasla gereksiz pahalı bir fiyata sahip yeni google telefonu.

saf android deneyimi isteyenler motorola one serisine ya da google pixel 3a / 3a xl modellerine yönelebilir.
  • emektar sony xperia xz1 sonrasi gectigim telefon. islemci acisindan buyuk bir kademe atladigimi hiziyla hissetsem de (snapdragon 855) benim acimdan birinci kriter olan kamerada bugune kadar kamera kullanmiyormusum hissi yasatan telefon.

uzun uzun kamera hakkinda yazmamak icin sunu soyleyeyim sadece. telefonu night sight moduna almadan cektigim gece ve dusuk isik fotograflarina dahi arkadaslarim hayran oldu. bunu basarmak icin 800-900 euro dokmeme gerek kalmamasi beni asiri mutlu etti.

turkiye'deyken zaten apple fiyatlarina yetisemedigim icin ic pazardaki sinirli androidlere bakiyordum ister istemez. orada da sony, turkiye pazarindan cikinca ve kurun etkisiyle xiaomi-oppo-oneplus gibi ulasilabilir gozuken markalarin ust seviye modellerinin fiyatlari da ucunca ortada cidden alinacak telefon yok gibi bir durum vardi.

300 euroya sifirini -hem de ciktigi donem en sevdigim rengi olan turuncu olani- aldim. xiaomi ya da huawei gibi karman corman bir arayuze sahip olmamasi ve sony xperia xz1'den sonra (o telefonla da ois olmamasina ve diyafram acikliginin 2 olmasina ragmen iyi fotograflar yakaliyordum ama ugrasmam lazimdi) devrim niteligindeki kamerasiyla uzun sure goturmesini bekliyorum.

benim acimdan tek sikintisi jack girisi olmamasi.

neredeyse 1 yillik kullanim sonrasi edit: batarya maalesef beklentilerin altinda kaldi benim adima, sony xperia xz1'in ikinci yilin sonunda geriledigini net hissettiren bataryasi sonrasi kagit ustunde daha guncel islemcili ve saf androidli bir modelin bataryayi daha uzun sure efektif goturmesini beklerdim. buyuk ekranli telefon sevmedigim icin almadigim google pixel 4 xl modelini sadece su batarya mevzusundan oturu almadigim icin inceden pismanlik duydum. bunun haricinde minik eksi yazacagim olay da videodaki beyaz dengesinin vasat olmasi. bunu nispeten videoyu cektikten sonra premiere rush'da kurtarma imkanim olsa da post-processing'e gerek kalmamasini dilerdim. sonraki modellerde de bu sorun var mi diye reddit alt basliklarini kurcaladim ve gorebildigim kadariyla 6 serisinde de cozulmemis. belki 7a'da asmis olabilirler.
  • google tarafından emekli edilmiş. güvenlik güncellemeleri almayı daha en az 2 sene sürdürecek.
  • neler oluyor bu android üreticilerine?

daha bu sabah samsung galaxy s10, note 10 ve galaxy tab s6 cihaz kilitlerinin sadece bir şeffaf plastik kullanılarak açılabileceğini öğrendik.

şimdi de ortaya çıktı ki pixel 4'ün kilidini açmak için gözlerinizin açık olup telefona bakıyor olmasına gerek yokmuş.

google’s pixel 4 face unlock has one major privacy weakness

yani mesela ev arkadaşınız siz uyurken telefonunuzu yüzünüze tutarak açabilecek. ya da polis sizi tutukladığında izniniz olmadan telefonunuzu inceleyebilecek (çoğu batı ülkesinde sizi telefonunuzu açmaya zorlama hakları yok).
  • pixel 3'teki o canavar kameranın üstüne nasıl çıkacaklar, merak içindeyim. lütfen google getir türkiye'ye telefonlarını artık, sıkıldım google camera apksi denemekten.
  • eksi sozluk silikon vadisi ekibinin yerden yere vurdugu telefon.

kullanilan kamera'nin yaziliminin nasil calistigini merak edenlere:
    handheld multi-frame super-resolution
    siggraph 2019'da sunulmus.
  • operatorle alirsaniz 400 dolar; operatorsuz alirsaniz 200 dolar indirimle gonulleri fethetmistir. bu fiyata gayet makul bir telefon bence. aldim gitti gari
  • google'ın utanmadan 2800 mah batarya ile piyasaya sürdüğü telefon. android kullanan bir telefon 2800 mah batarya ile akşamı bırak öğleni çıkarır mı merak ediyorum.
  • apple'cılar tarafından neden bu kadar yerin dibine sokulduğunu anlamıyorum. uzun zamandır pixel kullanıcısıyım iphone' nun her zaman daha kaliteli bir telefon olduğunu da kabul ediyorum. ama google platformu benim için vazgeçilmezdir. o yüzden taklit etsinler edebildikleri kadar. bırakın.

bu göz kapalı kilit açma gibi aptalca şeyleri hemen düzeltirler inşallah onun dışında taklitmiş pahalıymış sorun değil.
  • son cikan goruntulerinden sonra es kaza almi$ olsam kahrolmama sebebiyet verecek capta bir telefon.

dusunsene iphone veya falanca baska bir telefon dururken bunun gibi bir garabete o kadar para veriyorsun. biraz daha ucuz olsa boyle konusmazdim ama google bildigin cin olmadan adam carpmaya calisiyor.

sundar panpaya bir adet very good my friend gonderiyorum buradan. ***

kraker gibi yarilan kasasiyla apple'cilarin nicin bu kadar gomdugunu gozler onune sermistir, hakli cikartmistir.
hesabın var mı? giriş yap