• bir nevi vicdani redcidir.
  • ne yzdğını tamm görmeybilir.
  • eninde sonunda doğru yolu bulacaktır.
    "hm evet, dikdörtgen yarım çerçeve oldukça iyi durdu"- bugün saat 12:30 suları, gebze
  • yuzunun ortasinda gorus alanini daraltan bir cerceve tasimayi reddeden miyoptur. taktigi cerceveye gore dortgoz, inek, sekreter, entel, tiki gibi yakistirmalar yapilmasindan daral gelir. o yuzden lens takmaya heveslenir, onun zorluklarindan daralinca bir suru para verip lazer ameliyati olur. bunun sonucunda da "lan, cizdirdin mi ehe ehe" seklinde dalga konusu olur. zaten bir sure sonra gozleri yeniden ilerler ve yine gozluk takmaya baslar.

(bkz: allahim neydi gunahim)
  • rahatlıkla bu hareketini devam ettirebilecek kişidir. lens takar, hatta lensi çıkarmayı da reddeder onlarla kalkar, unutur onları gözünde, 1-2 ay sonra da yenisiyle değiştirir. hiç bir şekilde de gözlük takmak zorunda kalmaz * *
    edit: valla 6-7 senedir bu şekilde devam etmektedir
  • huylu huysuz miyoptur.*çerçevelerle dünyaya bakamadığını iddia edip gözlüğünü uzun yıllar boyunca çekmecesinden çıkarmaz, hatta bir gözlüğü oldugunu bile unutur bir zaman sonra. sonra büyür, serpilir öss ye girme yaşı gelir * ve tahtaya bakma, derste anlatılanları dinleme ihtiyacı duyar, ama o anda acı gerçekle yüzleşir; göremiyodur.. önceleri sıra arkadaşını dürtükler hep, ya cabuk yaz, biraz düzgün yazsana diye başının etini yer..sonra en ön sıraya oturmaya başlar ama o da kar etmez.. en sonunda yelkenleri suya indirip yıllar önce gittigi göz doktorunu ziyaret! eder ve ikinci şoku yer..0.50 olan gözleri 2.50 olmustur ama hala ben gözlük takmam diye diretmeye devam eder.. en sonunda gözüne lensleri takıp disarıya adım atar ve şapşallığın tavan yaptıgı anlar başlar..

-aaa inanmıyorum ya, ulan yaprakların kıvrımları belli oluyomuş be eheh
    - ohaaa ne kadar canlı duruyo bu kırmızı (arabayı göstermektedir)
    -durun, durun ben okucam heeeh 500a,vay be otobüs duraktan kalkmadan da okunabiliomuş..
  • gece arabasıyla çıkıp farketmediği için öndeki arabaya patlayınca dünyanın kaç bucak olduğunu anlayacak olan insan modelidir.
  • gözlerini kısıp görmeye çalışır etrafı çabasında olan ya da lens kullanan kişidir.
  • "görüpte selam vermiyor,götü kalkmis" seklinde suclamalara maruz kalan insan.
  • lise hayati boyunca gozlerini kisarak veya yanindaki arkadasina tahtada ne yazdigini sorarak geciren kisidir. ama oss gunu yaklastiginda, "aha ya sinavda tahtaya bisey yazarlar da ben okuyamazsam" panigiyle akli basina gelir ve gider pasa pasa gozlugunu secer.

(bkz: based on a true story)
hesabın var mı? giriş yap