• üzerinde resident alien yazar.
  • bu sene 55,000 kisiye verilcek kart.
  • insani vezir de, rezil de edebilen, amerikada oturma ve calisma musaadesini saglayan kartin ismi.aslinda yesil degil, pembemsi bir rengi vardir.ne doktorlar ne muhendisler ister de verilmez.
  • çok isteyen varsa, türkiye'deki salak web sitelerine para kaptırmak yerine akıllı davranıp direk amerikadaki merkeze başvurmaları daha ekonomik olur. (24 milyon + kdv danışmanlık ücreti)
  • eger basvuran kisi bu karti kazanamazsa, o kisinin amerika'ya gitmek icin vize istediginde amerikan konsoloslugunun o kisiye vize vermemesine sebep olan kart. cunku konsolosluk o kisi karti kazanamadi diye amerika'ya kacak gitmek isteyeceginden suphelenir. (bkz: yasanmis olay)
  • goruntunun ruhu barindiran bir maskeden baska hicbir anlami olmadigini, bazen iki benzer ruhun farkli maskeler takip, yine de bir sekilde birbirlerini tanidiklarini gosterir bu film. iciniz acimadan izleyemezsiniz, dinleyemezsiniz.
    goruntusunu hic kaale almaz, gerard depardieu'ye asik olursunuz.. baslarda sinir oldugunuz andie macdowell'i onun gozlerinden gordukce seversiniz.. aski anlatir bu film, piyano ezgilerinin ustune okunmus bir siir gibi.
  • 2003'ten itibaren, ba$vurular 1 kasim - 30 aralik arasinda, sadece online (http://www.dvlottery.state.gov/) yapilmaktadir..
  • bugun itibariyle 5 dakikada bir pop-up reklami firlayan, beni cildirmanin esigine surukleyen yesil sey.*
  • adresinize gelen zarfta hiç beklemediğiniz bir anda kazandığınızı öğrendiğiniz zaman çok sevindiren fakat daha sonra formları hatasız doldurup geri yollamak,435 dolar yatırmak,adınıza banka hesabı açtırıp içinde minimum 5000 dolar göstermek,mulakat tarihi beklemek,mulakata ankaraya gitmek,çekilişi kazansanız bile mulakatta elenme ihtimalinizin olması,green card sahibi olsanız bile her 6 ayda bir ülkeye giriş yapmazsanız kartın iptal edilmesi * gibi şartları öğrendikten sonra "hay amına koyayım kazandım ama vaz mı geçsem" dedirten amerikada yaşama ve çalışma olanağı sunan kart hedesi.
  • kaos ve ağaçlar hakkında hos tınılara sahip film fakat tam olarak hatırlayamadım demekki o kadar guzel diilmis
hesabın var mı? giriş yap