şükela:  tümü | bugün soru sor
 • beyaz şişesiyle gönüllerde taht kuran belçika birası. sadece diğer biralardan farklı estetik şişesi yüzünden merak edilmişliği, sağda solda aranmışlığı, bulunmuşluğu, içilmişliği, ve rahatlanmışlığı vardır. yüzde 10.5 alkol oranıyla son derece ağır, dolayısıyla biraz acı bir biradır. soğuk ve yanında çerezle yavaş yavaş tüketilesidir kanaatimce.
 • üreticileri bu birayı biradan ziyade "barley wine" olarak tanımlıyor. 10.5 derece alkolü ve karakteristik tadıyla hakediyor zaar. ghent'in yerel birası olmasından mütevellit bu dünya güzeli şehircikte kanal boyundaki bistrolardan birinde, midye veyahut waterzooi ile tüketildiğinde maksimum hazzını yaşatır.

  hediyelik alınmalı, dostlar güzel bira görsün denilmelidir.

  ha bu arada 1998 yılında american tasting institute tarafından dünyanın en iyi birası seçilmiştir. esmer şeker, karamel, kahve tatlarının boğazınızda gezmesiyle festival ambiyansı yaşatır size.

  yiyorlar bizi vallahi bu ülkede. bira, esasen, budur.
  http://www.beeradvocate.com/beer/profile/48/155/
  http://www.ratebeer.com/beer/gulden-draak/3958/
 • bira seven kişilerin belçika veya hollanda'ya gittiğinde mutlaka denemesi gereken biralardan biridir. şişesi efes pilsen'in klasik tombul şişesinin beyaz ile kaplanmışı şeklindedir. %10,5 alkol içermesine rağmen içimi kolaydır. deneyin pişman olmazsınız
 • (bkz: en güzel bira)
  (bkz: #63363839)
 • geçenlerde, daha önce denemediğim bu birayı alırken, çinli dükkan sahibine “denedin mi bunu, güzel mi?” dedim. “daha denemedim ama 4 pack $20 ile zengin birası bu” dedi. “benim geldiğim ülkede bu tür biraların tanesi 20 birimden fazla” deyince, adam kalp krizi geçireyazdı.

  asidi acı, aroması malt, karamel, sütlü çikolata, siyah kuş üzümü ve kuru erik ile güzel bir bira.