• merkezi trabzon'da bulunan bir mobilya firmasi. sahibi aydin gundogdu'dur.
  • internet sitesine girdiğinizde konuşma penceresi açılan mobilya firması. düzenli aralıklarla "müşteri temsilcisi 7", "müşteri temsilcisi 27" gibi insanlar yazıp "hoş geldiniz nasıl yardımcı olabilirim, baktığınız ürünü söylerseniz fiyat bildirebiliriz" filan yazıyor. arkadaş ben böyle üstüme üstüme gelen tezgahtarlardan kaçmaktan alışveriş yapamaz haldeyim, internette de mi??? neyse ama sanal olarak o kadar sıkılmıyorum, bu da değişik bir hizmet sonuçta.
  • sözlükte adını görüp merak ettim, sitesine girdiğimde bahsedilen online müşteri temsilcisi mesaj yazdığında sırf laf olsun diye çocuk odası sordum. önce hangi şehir için istediğimi sordu, sonra bulunduğum şehirde bulunan mağazaları verip bana en yakın olanı sorduktan sonra telefonundan adresine kadar söyledi sıra ile. ciddi ciddi cevap yazıyorlar yani.

ayrıca internetten görüşme yaptıkları müşterilerine indirim kuponu veriyorlarmış. sanırım asıl amaç isim ve tel alıp database oluşturmak.
    yine de isminizi söyledikten sonra kodu veriyor. sms olarak göndermek için tel numarası istiyor. şirket hattımı verdim gerçekten de msj geldi. ancak vermesem de olurmuş, ben kullanıcı adı, parola v.s gönderecek sanırken aynı kodu yolladılar.

mobilyaları nasıldır? kupon işe yarayacak mı? nedir, ne değildir bi ara gidip görücem. ama sistem hoşuma gitmedi değil. 1 dk içinde öğrenmek istediğimi (ilk anda öyle bir niyetim olmadığı halde =) aldım ve çıktım.
  • işini iyi yapan bir mobilya firması. ürünleri gayet kalitelidir. malum firmalar kadar da pahalı değildir.
  • bugün trabzon organize sanayideki fabrikalarında çok büyük bir yangının çıktığı firma. kontrol altına alınması bile 8.5 saat sürdü. ama neyse ki yaralı yok.
  • geçen ay sipariş vardiğim ürünler 1-2 hafta önce geldi, kurulumları yapıldı.
    tanıdık bildik birkaç firmayı gezdik salon takımı için (3+3+1+1), fiyat olarak hemen hemen hepsi aynı aslında ancak gündoğdunun avantajı elden taksit imkanı oldu benim için. ürün kalitesi de daha önce aldığım doğtaşayarında. doğtaşta da demir profilli bir ürün tercih etmiştim, şimdi aldığımda da aynı formda bir ürün aldım, kumaş ve malzeme dayanıklılığı iyi görünüyor ancak zaman gösterecek tabiki.
  • bugün eski bağdat caddesindeki mağazalarına gittim. gerçekten kaliteli ve şık koltukları var. üstelik çok uygun fiyata. 1130 liraya çağla adlı çekyatını aldım. doğtaş matera köşe koltuk almıştım 5 ayda alt yayları çıktı ama yine de memnunum. bir de çekyat alayım diye arayışa girmiştim. bu fiyata bu kadar kaliteli hiç bir yerde bulamadım. ki tam bir alışveriş dehasıyım. kumaşları da kedi besleyenler için çok uygun. 500 liraya şu demirli dandik koltuklardan alacağınıza 300 daha koyun burdan alın. 800 liraya bile koltuğu var.
  • fiyatları piyasaya göre uygun ama teslimat süreci o kadar berbat o kadar düzensizki insanı canından bezdiriyor. evin tüm mobilyaları aynı anda teslim edileceği söylendi fakat durum şu;
    -ilk teslimatta yatak odası tam geldi, oturma grubu hiç yok ve yemek masasının sadece üst kısmı geldi. (ayaklarını unutmuşlar?) ve sandalyeler yok (yine unutmuşlar?). tv konsolu geldi. unuttukları eşyalarımı 3 gün sonra getirceklerini söyleyip 9 gün sonra anca getirdiler. ben bu süreçte evde yemek yediğimde yerde yemek zorunda kaldım.

yani ilginç firma sunta mobilya yapıyorlar piyasadaki çoğu yer gibi, fiyatları kısmen daha ucuz fakat kesinlikle teslimatları berbat. paranız varsa başka yerden alın derim. mobilyaların kalitesi verdiğiniz paraya göre normal.
  • mdf makyajlı sunta mobilya yapıp satan firma. laz müteahhitin mobilyacı versiyonu.
  • 2 mobilya aldım 1 hafta içinde teslim ederiz denildi. bir hafta sonta bir ürün eksik bir kaç hafta sürer dediler. sonra kaba saba bir montajcı aradı kabadayı sandım fırçalayıp telefonu kapattı. ürünü teslim etmediler. mobilya yöneticisini aradım ilgilendi talimat verdi ürünü teslim edin dedi hemen aradılar getiriyoruz dediler ama yerel satıcı teslim etmedi. paranız ile rezil olabilirsiniz. siparişi iptal edip başka firmadan sipariş verdim. bir daha yanından bile geçmem. personelleri ne yapması gerektiğini bilmedikleri ilk cümlelerden belli.
hesabın var mı? giriş yap