şükela:  tümü | bugün
  • ekim 2019 yılı, hileli ürünler listesinde yer alan en bilindik markalardan birisi. sucuk ve salamında domuz eti tespit edilmiş. biz de kavurmasını sıklıkla tüketiyorduk. allah cezanızı versin.
    (bkz: 12 ekim 2019 hileli urunlerin aciklanmasi)
  • istanbul ticaret odası kayıtlarına göre bayrampaşa/istanbul merkezli, 23.8 milyon tl sermayeli ve haluk odabaşı, hayrettin odabaşı, ilko köse'nin ortaklıklarının bulunduğu firmadır.
  • sattığı ürünün içindekileri açıkça yazmayarak suç işleyen şirkettir.

ürettiğin salamda sucukta hijyen koşullarına uymak şartıyla domuz eti de kullanabilirsin, tavuk eti de, at eti de. bunlar yenilebilir etlerdir.

ancak, ürünün üzerine dana, manda, koyun eti yazıp içine bunları koyamazsın. bu sahtekarlıktır. tüketiciyi aldatmaktır.

özellikle dini nedenlerle domuz eti yemeyen müslüman ve yahudi tüketiciler açısından bu yapılan çok ciddi bir hak ihlalidir.
    ben domuz eti yiyen biriyim. tükettiğim sucukta, salamda domuz eti olması beni rahatsız etmez ama kimsenin de beni içeriğini söylemeden ürün satarak mağdur etme hakkı yoktur. şikayetçiyim!
  • bahsi geçen markanın ürünleri migrosta satıldığı için -şahsım adına- güvenilir nazarıyla bakıyordum ve markanın kavurmalarını kullanıyordum ancak dini hassasiyet sebebiyle domuz yemeyen bir olarak markanın ürünlerine domuz eti tıkıştırdığını öğrendim. domuz eti, alkol vb satan mağaza da olsa kanun gereği bu ürünlerin belirli olması gerekir ki hassasiyetimize uygun yaşayabilelim. umarım migros bu dolandırıcı firmayla çalışmayı bırakır.