şükela:  tümü | bugün
 • pazar günü yayınladıkları teke tek bilim programının sonunda fatih altaylı'nın salvolarını youtube kanalına yüklerken kesmişler.

  pes artık!

  bulunsun burada youtube'a koymayp sakıncalı buldukları kısım:

  - biz taliban konuşmayacağız, onu daha tren yoldayken hatta yola çıkmadan konuştuk biz. şimdi konuşsak ne fayda, sonradan gelenler konuşsun onları dedi.
  biz bilim konuşacağız, bilim kurtarır bizi. siyasetçi olmak, konuşmak için yüksek iq'ya gerek yok ama bilim için var dedi. ben o kesime bu programı yapacağım salaklara değil dedi.

  (bkz: #126959620)
 • yeğenimin çok istediği "sünger bob akıllı kalem seti" için kupon biriktirdiğimizden ötürü birkaç haftadır haberturk de alıyoruz her zaman aldığımız gazetenin yanı sıra. dün sabah da kapıcımız mehmet abi içinde gazetelerimizin ve ekmeğimizin bulunduğu poşeti asmıştı kapı tokmağına. evin ilk kalkan insanı olarak ekmekleri mutfağa koydum, gazeteleri de salona götürdüm.

  mehmet abi hangi gazeteyi hangi daireye bıraktığını unutmamak/karıştırmamak için gazeteleri logoları öne gelecek şekilde koyar hep; adamın adeti işte... dün sabah ise haberturk'ü içine doğru katlayıp koymuş. garibime gitti ama merak edip de açmadım, açmak aklıma dahi gelmedi. okuru olduğumuz gazeteye baktım, haberturk'ü ise -içinde ne olduğundan habersizce- bıraktım masaya öylece.

  benden sonra ev ahalisi yavaş yavaş kalkmaya başladı, tabii 8 yaşındaki yeğenim de kalktı onlarla birlikte. televizyonda reklamlarını gördüğünden beri "sünger bob akıllı kalem seti"ni düşlüyordu ve bize kupon kesmeyi unutmamamızı tembihliyordu hep. o sabah da dilinde sünger bob vardı. hemen heyecanla gazeteye koştu; ancak haberturk'ü eline alması ve malum fotoğrafı görmesiyle, gazeteyi elinden atması bir oldu. bir anda titremeye başladı ve o an en yakınında olan annesine sarıldı. hiçbirimiz ne olduğunu anlayamadık, ta ki gazetenin sürmanşetindeki fotoğrafı görene dek.

  sonrası hem yeğenim hem de bizim için üzüntülü bir süreç. uzun süre ağladı, kahvaltıda ağzına lokma sokmadı, okula gitmek istemedi, karanlıktan bile korkmayan çocuk tuvalete bile yalnız gidemez oldu... o fotoğraf hepimizin içini yaraladı ama yeğenimin zihnine kazındı resmen ve muhtemelen uzun yıllarca bunun izlerini taşıyacak.

  bugün bu olaya yapılan yorumları gördüm. bazıları "bunu yayınlarkenki amaçları kadına şiddet konusunda farkındalık yaratmaktı" demiş. niyetlerinin bu olduğuna inanmamakla birlikte, ola ki bu görüş doğruysa, amacın başarıya ulaşmadığını da söylemek isterim. gerçekten başarılı olsa şu anda kadının kocasının yaptığı vahşiliği ve bu tür olayların nasıl önüne geçebileceğimizi konuşuyor olurduk, gazetenin yaptığı vahşiliği ve yarattığı travmayı değil.

  bir daha o gazetenin yakınından dahi geçmek istemiyorum. ben böyle hissediyorken, merhum şefika etik'in çocukları ne hissediyordur tahmin bile edemiyorum.
 • kendilerine verilen cezanın ardından utanmazca chp'yi hedef göstererek ve halkı chp'nin üstüne kinle doldurarak yayın yapmaya devam eden atanamamış saray kanalı. =>

  "cumhuriyet savcıları chp'ye ceza verir, biz o sözlere asla katılmıyoruz. neden ceza aldık?" derseniz böyle köklerler işte. keşke süresiz kapatsalar sizi de barışların yattığı zindanın hiç değilse tozu olabilseniz.
 • ne haberdir, ne türktür.
 • eksisozluk'te yazmis oldugum, fatmagul'un sucu ne basligindaki entry'mi alip http://www.haberturk.com/…nin-yeni-dizi-ve-partneri isimli haberde noktasina virgulune kadar kopyalayan, bu konuda kendilerini aradigimda bana 'defol git' diyerek suratima telefonu kapatan kisilerin calistigi sitenin ismidir.
  eksisozluk'te yazan herkes icin bu durum ibret olmalidir. bugun bir yazarin yazisi kopyalandi, yarin aynisi sizin basiniza gelebilir, ustelik izin istenmeden, veya alinti yapildigina dair bir ibare koyulmadan..
 • birkaç gün önce kendi telefonumla çektiğim ve kendi youtube hesabıma yükleyip yalnızca ekşi sözlük'te istiklal caddesi'nde bir şey yapan kadın başlığında paylaştığım videoyu aynen alıp kendi logosunu koyarak kendi sitesinde yayınlamış.

  benim video:
  http://www.youtube.com/watch?v=a4iy-a-aw0y

  habertürk'ün videosu:
  http://video.haberturk.com/…-kadin-ne-yapiyor/65228

  bu etik hareketlerinden dolayı teşekkürler.

  şöyle bir istatistik var ayrıca:

  video yayınlandıktan 24 saat sonra youtube'taki izlenme sayısı 26 bin kişiye ulaşmıştı. habertürk'ün sayacı 1 haftada 3075 izlenme saymış.

  yani ekşi sözlük her şekilde..............................
 • son dönemlerin en çok izlenen haber kanalı hem rating’lerde hem youtube izlenme sayısında lider. üstelik ntv ve cnn türk gibi yapmıyor, olabildiğince herkesi konuşturuyor bu yüzden başı yanıyor. nasıl olduysa (büyük patronu olmasına rağmen) kendi sloganını benimsemiş “elinden geleni” yapıyor son 1-2 yıldır yavaş yavaş güçlenerek.
  haber turk şu an desteklenirse “elinden geleni” yapmaya devam edecek susarsak ntv’ye dönecek diye düşünüyorum...

  bu haksız cezayı önemsememiş sözlük, tekrar hatırlatayım en çok izlenen haber kanalı, tarafsız medyaya ihtiyacınız olabilir...
 • fatih altaylı’nın son dönemde ortaya koyduğu çizgi, tabiri caizse nalına mıhına dümdüz gitmesi sonucu ilk sopayı yemiştir. bundan sonraki tercihleri ve tavrı ise merak konusu.
 • "gaziantep’te eşcinsel olduğu ve travestilik yaptığı öne sürülen ramazan ç..." diye başlayan bir cümle kurabilmiş olan gazete. travestilik ne lan? bu ne cinsiyetçiliktir?

  http://www.haberturk.com/…ravesti-kardesine-acimadi
 • şu anki yayını ile rtük'e açıktan mücadele başlatan ve kendisini ntv ve cnn türk'ten ayırmaya başlayan kanal; yeni dönemin geldiğini fark etmiş, şimdiden pozisyon alıyor; akp'yi tanıyorsam bunun karşı adımı rtük üzerinden değil. ciner grubu'na ekonomik, vergisel bir uyarı atışı ile gelir; anlamı, seni aydın doğan'ın haline düşürürüz, ayağını denk al şeklindedir.