• silikon vadisi'nin gülşen bubikoğlu'su mühendis kardeşimiz. kafa zehir gibi maaşallah.

http://www.hurriyet.com.tr/…imak-istiyorum-40740024

https://www.sabah.com.tr/…edan-turkiyeye-beyin-gocu
  • hahaha google'da çalıştı ve herkes gibi buradan kaçmak yerine buraya döndü diye iki gazeteye haber olmuş.

1- google'da çalışmak için dahi omaya gerek yok.
    2- buraya döndüğüne göre kendisi "yerli ve milli" ona diyecek bir şeyim yok. yerliliğin ve milliliğin hayrını görsün.
    3- giden binlerce mühendisi göremeyenlerin bir mühendis geri döndü diye türkiye'ye beyin göçü demesi aslında ülkenin durumunu gösteriyor.
    4- silikon vadisini taşıyacakmış buraya :))) ya ben neyse bir şey demiyorum

güleriz ağlanacak halimize.
  • telekominikasyon yazmayaydı eyiydi.
    https://twitter.com/…asli/status/935546434794983424
    kadı kızında da olur o kadar, yolu açık olsun, topluma böyle rol modeller lazım. başarıları daim olsun.
  • hikayesi adım başı “at yalanı sikeyim inananı” klişeleri barındıran mitomanik eğilimli kişi.

hintli dekan bilgisayar bilimleri benzeri bir bölüme adam toplamaya türkiye’ye geliyor. hımmm, güzel. bu kızımızın bundan haberi yok, o da güzel. hintli dekan yeşil çay almaya kantine gidiyor ama yanında okuldan kimse yok. herifi piç gibi tek başına kantine yolluyorlar, mihmandarlık eden yok, bu da güzel. kızımız çantadan yeşil çayını çıkarıp dekana veriyor. vaooov. sonra bölüme dönüyor bir bakıyor, bir kapının önünde kuyruk. hintli dekan bölümüne öğrenci alacak ama 21. yüzyılda internetten başvuru açmak falan aklına gelmiyor. öyle amele pazarından anadol kamyonetle adam toplar gibi öğrenci topluyor. çok güzel. sonra upuzun sıra daha da uzarken hintli dekanın canı yine yeşil çay istiyor ama misafiri olduğu hoca/dekan/rektör “dur ben telefonla sana çay getirteyim” demeyi akıl edemiyor da, hintli hoca koridora çıkıp “çay yok mu çaaaay” diye höykürüyor. bu kızımız da şakırt diye yeşil çay demleyip getiriyor. hmm, ne güzel. oradan da hintli hoca buna teklifi yapıyor tabii. yalnız hocadan “bizim hintli” diye bahsettiğini görseler ne derler bilmem.

neyse, geçelim. hale hanım okulu bitirirince google’a giriyor. google’da kah direktörün kıçına scooter’la giriyor (kahkahalar, gülüşler), kah larry page ile larry olduğunu bilmeden geyik yapıyor (çalıştığı şirketin dünyada herkesin tanıdığı ceo’sunu tanımama queeeyfiii). başına hep olağanüstü şeyler geliyor yani. hepsi hem çooqqqqqw qomiqqqq, hem de ibretlik hikayeler.

sonunu da “türkiye’ye silikon vadisi kuracağım, yerli ve milliyim, bana para verin” diye bitirmeyi ihmal etmiyor tabii. güzel, çok güzel.

sözlük abazaları da ayıla bayıla yemiş bu hikayeyi. afiyet olsun. nasırlı elleriniz dert görmesin.
  • kendisinden google'da yaptığı çalışmalar hakkında bilgi veya bahsettiği 3 master teziyle ilgili bilgi isteyen herkesi engelleyip cevap vermeyen bir hanım kız.
  • bomboş bir insan. ne hangi univ den mezun nede hangi univ de master yapmış tam bellideğil. silikon vadisini tr ye getireceğim gibi saçma bir proje. bir de tet haber e çıkarmışlar. güleriz ağlanacak halimize
  • daha linkedin'den haberdar olmayan insanların bok attığı, yok hangi üniden mezun olmuş, nerede master yapmış dediği, kişi. merak edenler linkedin'den eğitim bilgilerine ve iş deneyimlerine ulaşabilir.
  • çaylak bir yazar (bahcebekcisi) kendisinin heryerde ccie belgesinden bahsettiğini fakat ilgili belgeye ait websitesinde kendisinin adının geçmediğini söyleyen bir mesaj atmış, ben de paylaşıyorum:

"her yerde ccie belgem var diyor. ben ccie yasal ve tek olan full name lerin yazdigi siteye girdim. suana kadar dunya'da 18 bin kusur kisi almis suan katif olmayanlar da dahil olmak uzere hepsi listeli ama kizin ismi burada yok."

http://www.cciehof.com/
  • 8 mart kadınlar günü için ieee'nin istanbul üniversitesinde düzenlenen 'mühendislikte topuk sesleri' konulu konferansında konuşmacı olması için 2 ay önceden irtibata geçilip, kalacak yerinin organizasyonca ayarlanması şartıyla katılmayı kabul eden, fakat konferans günü kendisine sponsor vasıtasıyla tahsis edilmiş conrad oteli odasında iken organizasyon koordinatörüne beşiktaş'tan avcılar'a taksi ücretini 400 tl olacağını iletip bunun da karşılanmasını isteyen hanım ablamız.

kaprisli tavırları ve son anda talep ettiği bu isteğinin organizasyonca karşılanamayacağı sebebiyle etkinlikten çıkarıldığını öğrenince de kendi çapında isyan edip şikayet eden 'mühendis'.
hesabın var mı? giriş yap