• bazı erkekler için bir nevi terapi merkezi. bir saat boyunca dilediğince koşturup stres atabileceğin mükemmel bir aktivite.

arkadaşını kısa süre ve az maliyetle tanıma imkanı vermesi büyük avantajlarındandır.

kışın popo büzülmesini/yazın bağır yanmasını ve kaleci yoksa, kişinin payına düşen kaleye geçme süresince kalede darlanmayı saymazsak erkek erkeğe yapılacak daha eğlenceli bir aktivite bilmiyorum.
  • özellikle anadolu yakasına taşınmamla beraber deli gibi -takım değil- maç arkadaşları aradığım olgudur. amaç şey de değil, herkes asker gibi koşsun, atlasın, zıplasın, şutlardan kalecilerin elleri patlasın vs. amaç haftada bir güzel vakit geçirmek, kasmadan kastırmadan spor eylemek.

bir başka deyişle; sözlük bana kız değil adam bul allahsız.

tanım ispiyonu yemeyelim; halı saha futbol oynanan bir mekandır.
  • sinirsiz stres atabilecegin, kufurlerin havada ucustugu, erkeklerin en keyif aldigi aktvite. hem de haftada bir dostlarla bulusma, spor yapma hedesi. su an geldim hali sahadan, bu antalya sicaginda bunye haftada 3 mac kaldiramayacak onu anladim, daha yarin ve cuma gunu maclar var. bugunku macta meydan okuma vardi ondan gittim. meydan okuma benim 5 gol 3 asist yapacagim uzerineydi fakat ben 3 gol 1 asisstte kaldim ve meydan okumayi kaybettim. bebeyi yarin sahilde ben cekecegim. herkes hali sahada birer maradona peleydi onceleri, su gunlerde herkes birer messi birer c. ronaldo sanki bi havalar, bi alip gitmeler, pas vermemeler. ama ben yillardir sergen kimligimden odun vermiyorum, topu kosturuyorum. endustriyel futbola karsi sergen tadinda futbol kulturu swh.

edit: harf hatasi.
  • her maç sonunda ''aklımı sikeyim haftaya sikseler gelmiyorum...'' dedirten. içkim yok kumarım yok hiçbir bağımlılığım yok ancak bu illete bir son veremiyorum. kondisyon desen yok. atletik bir vucüt desen o hiç yok. her maç sonrası bir sakatlık da üstüne tuzu biberi amk.
  • maç sırasında sert oynamayın bu işten para kazanmıyor ve kariyer yapmıyorsunuz kafaya takmayın zevk alamazsınız hatta üstüne para veriyorsunuz hiç gerek yok sakatlanmaya.

güzel bir tesisse maç sonrası duşunuzu alıp iyi kurulanın, yada tesisin kalitesini benim gibi dert etmeyen biriyseniz muhakkak alın. maç sonrası işletme tarafından ikram edilen çayı yudumlayıp sigaranızı yakın. sigara içmiyor yada bıraktıysanız yine de yakın ve sohbet edin. bir nevi meditasyondur candır halı saha...
  • maçın bitmesine 2 dk kala düşerek sağ bacagımda 2 kırıkla 8 hafta yatmama sebep olan mekan.
  • asla sadece halı saha değildir!
  • 1 haftadır yaptığım sabah koşuları sonucunda az çok ciğerleri açarak atletli amcalarla yapılacak maçlarına hazırım
  • 3 hafta aradan sonra bu akşam çılgın atacağım er meydanı.
hesabın var mı? giriş yap