• tam hali "vatandaşların vergilerini kendi hayatımı güzelleştirmek için kullanamam" olan cümle.

kanada başbakanı trudeau söylemiş. çatısı akan, farelerin cirit attığı başbakanlık konutunun yenilenmesi için çıkarılan 10 milyon dolarlık masrafın ardından, bu parayı harcamaktansa ailesi ile bir kır evinde yaşamayı tercih etmiş. dünyada ne başbakanlar var dedirtmiştir bana. hayırlısı.

kaynak.
  • rahmetli bülent ecevit'in başbakanlık dönemini hatırlatmıştır..
    mekanı cennet olsun karaoğlanın

edit: dalga geçebilen ama bunu burada yapacak öz güveni olmayan ezik tip demiş ki özelden
    "iki kişinin kolunda gezen karaoğlan"

küçük bir hatırlatma
    senin adam sandıkların korkakça türbe kaçırırken
    benim "adam" dediğim kıbrıs'ta destan yazdı

ama sen de haklısın tabi; deveyi diken ...... ..... .......
  • aklıma talat paşa'yı getiren durum. sadarete sefer tası ile gidip, sadaret konağı yerine kendi evinde otururmuş.hatta bir gün sultan reşad '' allah aşkına şahsi hazinemden ödenek vereyim de kendine ev alsın'' diye haber göndermiş. tabi talat bey bu talebi geri çevirmiş.
  • aynı bizim cumhurbaşkanı gibi.
  • aynı türkiyedeki bakan ve başkanlar gibi.:)
  • justin trudeau adamdır.
  • başlığın içeriğini okumadan önce, acaba yine hangi milletvekili bizimle t.şak geçiyor diyerek aklımdan birkaç tane isim geçirdim. meğer olay kanada'da gerçekleşmiş.

kanada başbakanı tarafından söylenmiş söz.
  • o kanatta çok durma gel bu kanada.

not: ne var oğlum kıskanıyoruz işte. diyecek hiç bir şeyimiz yok zira her şeyi konuştuk zaten. görüyorsunuz ülke yönetenleri, ne başbakanlar var ya.
  • asıl şaşırtan bunlara şaşırmamız değil mi?
hesabın var mı? giriş yap