• dünyanın en kötü senaristi bu arkadaştan daha tutarlı şeyler yazar. berbat bir insan, her boku bildiğini iddia eden ama dünyadan bihaber, her şeyden anladığını söyleyen ama odasındaki osuruk kokusundan iki adım ötesini göremeyen bir adam. yıllardır ağlıyor arkadaş, yıllardır... ne ekşi çare oldu bu adama ne twitter, her daim ağlıyor. en son o çok sevdiği odasından çıkıvermiş ki kaldığı yerde uyuyan, tanımadığı adamın götünü twitter'a atabilmiş. mağduriyet barını dolduruyor şu an, günlerdir sesi çıkmıyor, dönüşü 36 paragraflık entry, 28 tweetlik flood olarak olur. normal insanlar da bu arkadaşın doğru söylediğini düşünüp "ah abim, vah abim geçmiş olsun" der. ecnebi memlekette o kadar kalabilecek bi durumu da yok, insanlara anlattığı kadarıyla. kesin döndü bize çaktırmıyor. :)

ps: ya ulan insan her halta sallar da max 173 olan boyunu niye 187 falan der aklım almıyor.
  • yıllardır şöyle komiksin böyle adamsın yazıları yerine yapıcı eleştiriler gelince internet alemini terk etmiş metropol dervişi.

bu arada cidden metropol dervişi gibi takılıyor bu eleman. evindeki kilerden bozma odasından çıkmayan, kendisine yıllardır sponsor olan ailesine her gün hakaret eden, aldığı diplomaya ve sertifikalara bakmadan her gün avrupa hayali kuran bu eleman 10 yıldır evde celal şengör'den tutun osmanlı şehzadesi cosmo tarık'a kadar sataşmadığı, eleştirmediği sima bırakmıyor. lan bi insan aynaya bakar ben bunları eleştiriyorum da benim sersefil hayatım nereye gidiyor diye hiç düşünmez.

en son litvanya'da kaldığı hostelde elemanların götünü çekip twitter'a salıyordu. seni ipeksi teninden öpüyorum sevgilim diyecek kadar romantik, tüm hesaplarını kapatıp sosyal detoks yapacak kadar da- detoks da turist çayı, 31 ve sarma tütün- serseri ruhlu bir yazar.
  • kendisini tanımam etmem. adam sevmediği bir film hakkında 10 sayfa yazı yazmış. he entryde işsizim diyor zaten de arkadaş sevmediğin şey hakkında ne diye bu kadar yazı yazıyorsun. hadi sen yazdın da biz ne diye bunu okuyoruz. mallık bizde. neyse pek aynı fikirde olmasam da iyi yazmış. gece gece sinirimi bozdu ya bak gene aklıma geldi. la bu entry nedir ya...
    (bkz: #73419116)
  • ekşi sözlük yazarı.
  • gerek twitter'dan, gerek sözlükten tanıyorum. kendisini dik duruşundan ve prensiplerinden ödün vermemesinden dolayı ciddi anlamda takdir ediyorum.

kendisi bir caps uzmanı olarak twitter'da sağlam yardırır ama maalesef underrated'dır. çalınan caps'leriyle istanbul'da yeni bir british museum açılabilir. ayrıca, özellikle tarih bilgisi başta olmak üzere genel kültürüyle göz doldurmaktadır. bana göre türk gençliğindeki aranan kandır.
  • iyi bir insan. ayrıca eli ayağı düzgün bir kardoymuş. ben de münzevi, karı peşinde koşan bi tip sanıyordum amk. niye böyle triplere giriyon reyis.

not: karı değilim.
  • gitmesi üzendir, komedi anlayışını beğendiğim sınırlı sayıda yazardan biriydi, gerçekten yazık olmuş. bahsettiği konularda ise tamamiyle haklı, ne yazık ki ekşi sözlük "bana dokunmuyorsan sorun yok, bana dokunduğun an ise sikerim belanı" tarzı bir anlayış ile yönetiliyor, göte göt demek ne yazık ki bahse konu göt moderasyon veya moderasyona yakın biriyse yasak, yazılı olmayan ekşi sözlük kurallarından, tıpkı burada yazılan hiçbir şeyin doğru olmadığı yazısı gibi.
  • ekşi sözlükten okuduğum kadarıyla -bilhassa film ve dizi konusunda- katılmadığım tespiti yok gibi bir şey. hele ki wonder woman başlığında dağlara taşlara, gökte uçan kuşlara kadar çok yerinde tespitler ve giydirmelerde bulunup ekşiciliğin hakkını vermiştir.

'fazla uzatmayacam' diye söze başlar, blog halinde pata küte paragraflar dolusu yazı yazar, 'evet ya, aynen, işte budur!' diye diye okunur, 'yine çenem düştü' özeleştirisiyle mecburen noktalar. bilirsiniz ki devam etse bir o kadar daha yazabilir.

sinsice takip ediyorum.
  • bu aralar karı kız işlerine kafayı çok taktığı belli. sanırım tohumluğa kaçmaktan korkuyor. isterse bizim köyden bi kız bulabilirim kendisine.
  • kısa yaz bacanağının bacağına sıktığımın amazingi:)
hesabın var mı? giriş yap