şükela:  tümü | bugün
 • headline* tribi bi festivale cikan grup
 • alman yapımı zil markası.
 • urunlerini thailand da ureten unlu alman percussion markası.
 • eyeliner mantigiyla yaklasilirsa marjinal bi makyaj malzemesi olabilir.
 • çok kullanılan ucuz bir perküsyon markası
 • yakın vadede yapılacak iki festivalin afişlerini gördüğümde dumur olmama yol açmış sıralandırma zamiri.

  birincisi iksv'nin düzenlediği istanbul jazz festival. headliner olarak yazılmış kişi norah jones, support band konumunda bryan ferry, robert plant, robin gibb gibi isimler var. rock'n'coke festivalinde de benzer bir durum var. smashing pumpkins ve franz ferdinand headliner, chris cornell ve manic street preachers ise support band.

  şimdi muhtemelen benim neden rahatsız olduğumu buraya kadar okuyan herkes anlamıştır ama ben yine de açayım. norah jones şirin, tatlı, sevimli filan bir ablamızdır, dinleyince huzur buluruz filan tabi. ama ulan (ehem), robert plant yazıyor, bryan ferry yazıyor, insan bir utanır, bir sıkılır. diğeri daha beter, severiz smashin' pumpkins'i ama chris 'the grunge guru' cornell diyoruz, hele dünkü çocuk franz ile manic street preachers.

  benim anlamadığım birşeyler olsa gerek.
 • (bkz: assolist)
 • konserlerin posterlerinde ismi en tepeye, en büyük puntolarla yazılmış müzisyen ya da müzik grubudur. etkinliğe gelen kalabalığın çoğunluğu bu isim için oradadır. olağan durumlarda o gece en son çalar, en uzun çalar, her türlü çalar. naçizane, kendimce başıçeken şeklinde türkçeleştirmişimdir.
 • bir online video düzenleme (editing) aracı.

  öncelikle, şunu söyleyeyim, 16 yıldır video kamera kullanıyorum, 16 yıldır da videoediting yapıyorum, her türlü kurgu cihazını ve yazılımını; amatör, profesyonel kullanabiliyorum. piyasada profesyonel birkaç belgesel işinde de kurgu alanında çalıştım. yani, bu işte böyle bir şey var, böyle böyle şeyler yapıyor, çok işlevli diye birkaç yıl önce söyleseniz dalga geçerlerdi.

  headliner.app tek başına birçok işe yetişen, daha çok film yapmak değil de, videogram'lık gibi, videographer'lık gibi işlerde, içeriğe otomatik altyazı eklemek, ingilizce içeriklerde (hatta başarısız olsa da türkçelerde de), metinden video özet çıkartmak gibi işlevleri olan, harika bir yazılım.

  yazılım maalesef ayda 10 videodan sonra, üzerine logo basılmasın isteyenler için (yoğun içerik üretenler için) ücretli, ama çok yüksek bir ücret değil. var olan da günlük işleri halletmek için çok bile yeterli.

  app'in en kısa zamanda "nasıl kullanılır" kılavuzunu da hazırlamak niyetindeyim. zaten oldukça basit.