• bugününden memnundur.

yaşam, birbiri ardına gelen seçimlerimizden oluşan bir zincir.
    geçmişte yaptığımız her iyi ve kötü hareket bizi bugüne getiren, bugünkü benliğimizi kazandıran, doğrultumuzu belirleyen aslında her biri kendi içinde çok kritik halkalar.

ben, bugün olduğum, olmayı başardığım şeyden; dolayısıyla da beni "ben" yapmayacak doğru seçenekleri seçmediğim ve belki de mükemmel olmadığım için memnunum.

bugün de keşke'lerim yerine iyi ki'lerim var benim. kendi kararlarımı verebildiğim gündendir hep "ben" oldum ve dileğim, günün birinde sona geldiğimde mükemmel bir hayat yaşadım demek yerine; güzel bir hayat yaşadım diyebilmek.

bir mısır atasözü der ki; güzel bir şey asla mükemmel değildir.
  • yoktur.
    en azından evinde interneti vardır, telekom abonesidir, pişmanlık illaki duymaktadır.
  • insan hata yapa yapa ogrenen, tecrubeleriyle evrilen bir yaratik.
    hic pismanligi olmayan insanin en buyuk pismanligi hic pismanligi olmamasidir.
    haliyle oyle bir insan yoktur.
  • hiç kimseden hiçbir şey beklemiyordur.

"eğer birinden hiçbir şey beklemezsen hayal kırıklığına uğramazsın."

sırça fanus - sylvia plath
  • ya geçmişinin muhakemesini yapamayan bir aptaldır ya da zamanda yolculuk yapabilen bir derviş. başka bir ihtimal aklıma gelmiyor. veyahut kıskanıyor olabilirim.
  • "her şey avuçlarının içindeyken sırf korktuğu için, hepsinin uçup gitmesine izin veren biriyim."
  • gamsızdır. dünya s**me, minare g**me diye takılıyordur. gayet şahane hayat yaşıyor bence.
    size ne arkadaş. kendi derdiniz bitti de "o neden pişman hissetmiyor?" diye dert edinecek konuma gelmişsiniz.
    ben hesapladım olabilme ihtimali var bu insanın. ama burda olmaz. rahat bırakmayız adamı dırdırdan. hiç bir şeyden olmasa burada doğduğundan pişman olur.
  • tırsarım böyle insandan. herkese her şeyi yapabilme ihtimali fazla olan insandır.
  • iki adet tanırım böylesinden. dayım ve teyzemin oğlu. ikisi de bir birinden nefret eder ama özünde aynı insanlardır. kendi zekalarına hayran , iq'ları gerçekten yüksek buna mukabil eq'ları varla yok arası, hayatı matematik formüllerden ibaret görüp, sadece kar/ zarar endeksinde yorumlayan tipler. siz beğenseniz de beğenmeseniz de onlar günlerini, yıllarını çok rahat geçirirler. sağlıkları da yerindedir, yastığa kafalarını koydukları gibi uyurlar.
    keşkeleri yoktur, ne yaptılarsa o gün öyle gerektiği için yapmışlardır. geriye dönüp bakmazlar, onlar için sadece bugün ve yarın vardır. etrafa sorsan kötü insanlardır. ama kötü insan muamelesi görmezler, tersine muteber adamlardır. bankalar nezdinde de kredileri vardır, insanlar indinde de. uzun lafın kısası, bu dünya boktan bir yerdir, her yer riya ile doludur.
hesabın var mı? giriş yap