• sene 1996 itü tmdk kantini. sabah 08:30. hilmi abi, ben ve bir dost. dost sabahın köründe gitar çalıyor..
    hilmi yarayıcı, arkadaştan feyz alıp her zaman yanında taşıdığı blok flüt'ü çıkarıyor çantasından. ve ardından gelen yürek çağrısı ile kantindeki 500 kişi sus pus. o dönemde ajda pekkana çello çalanın dan, avrupa da keman resitali verenine kadar herkes orada. 3-4 dakikalık bir şarkı. kahvaltı masalarında, şekeri karıştırılan çay bardakları dahi sessizliğe büründü. şarkı bitiminde alınan nefesin ardından ayakta alkışlayan 500 konservatuar öğrencisi ve öğretim görevlisi.. rüya gibi..
    bizde batı enstrümanları türk müziği formatında öğretilirdi (sanırım hala öyle) fakat bildiğin flüt, ilkokullarda üfletilen ve en basit enstruman olarak kabul edilen flüt.. böyle bir ruh, böyle bir şarkı, böyle bir nefes..

grup yorumu tanımama sebep olan insan, selam olsun sana..
  • grup yorum'un "r" leri soylemekte zorlanan efsane solisti. hickimse "cemo"yu onun gibi soyleyemez. solo albumu cikmisti gecen senelerde.
  • kanimca su son olaylar olmasaydi aday gosterilmeyebilirdi.
    ustelik bu kosullar altinda akape ve mhp'nin "teror destekcisi chp" propogandasina maruz kalmak ugruna aday gosterilmesi chp icin ciddi bir siyasi cesaret ornegidir.
    aday gosterilmesi ayrica sahip cikmak anlamina da geliyor.
    elestirilere de kulak tikamak lazim. zira gidip kendi istedikleri partiden aday gosterilse idi yere goge sigdiramayacaklardi.
    ayni sahsiyetler 1999 yilinda da ferhat tunc chp'yi destekliyor topa tutmuslardi, simdi ferhat tunc kendilerine gecince sufer adam oldu gozlerinde.

ayrica kendisi, bir ihsan eliacik gibi, partiler ustu gorunup sonradan bir partiyi isaret ederek milleti kandirmamistir. evvelden beri siyasetin icindedir.
  • seçilmesiyle meclis'te uğur ışılak gibi ucuz bir adama sanatçılık dersi verecek sevgi dolu insan. buraları okuyanlardan birileri haber uçursun da o meclis kürsüsünde yapacağı ilk iş sevdadan yana'yı söylemek olsun.
  • devrimcilerin partisi chp'de kendisinden daha devrimci sinan aygün ve mehmet haberal'lar felan varken sürpriz olmasa gerek 7. sıra adaylığı. allah kimseyi chp'nin tuhaflıklarıyla ıslah etmesin. bu da ucundan kıyısından da olsa sola gönül, emek vermiş umut bağlamışlara bir ders olsun. chp hiçbir zaman sizin düşündüğünüz chp olmadı. che bereli genel başkana, süleyman demirel'in has adamı haberal'ı desteklemek, bir önceki seçimlerde makam arabasından kurt işaretiyle çaka satan sinan aygün'ü meclise taşımak yakışırdı. yalnız arada mustafa özbek'i es geçmişler ona şaşırdım işte. hilmi abim şu anki haline gülmemek mümkün değil ama gene de seviyoruz seni.

haha hilmi abim çekilmiş galiba adaylıktan .

http://www.gercekgundem.com/?p=363707
  • geçen mart ayında antakya'ya gittiğimde, bir sürü duvarlarda karizmatik fotoğraflarıyla duvarları süslemişti hilmi yarayıcı'nın posterleri. halk, emek falan diyordu. ah be hilmi abi, bağımsız aday oluyorum desen zaten seçerdik biz seni yahu.
  • keşke memleketi hatay antakya'dan aday olsaydı dediğim büyük sanatçı, öğretmen. adam gibi adam.

ha birde ota boka eleştiri yapma işiyle uğraşanları anlamıyorum. yıllarca çevremizde devrimci geçinenlerden duyduk; devlet memuru olma, askeriyeye girme, partiye katılma, şuna üye olma, buna dahil olma. neden abi hep bu yanlışa düşüyoruz ! ben muhalifim deyince mi devrim olacak, saçma sapan katliamlarla mı yapacağız devrimi veya bir yerlerde yazınca/konuşunca mı devrim yapılmış olacak. kusura bakmayın da girelim abi. partiye de girelim, askeriyeye de girelim, poliste olalım, devlet memuru da olalım, devletin bir çok kademesinde yükselebileceğimiz kadar da yükselelim. o şekilde devrim bir türlü olmadı bu şekil belki olur, emin olun olma ihtimali de daha çoktur.

o efsane sesinden bir kez daha ve daha gür bir sesle cemo.
  • 25. dönem chp hatay milletvekilidir.
  • sosyalist enternasyonal'den kovulmuş bir partiden aday olmamıştır; çünkü chp sosyalist enternasyonal'den hiç kovulmamış ve üyeliği de bugüne kadar 12 eylül 1980 darbesi haricinde hiç kesintiye uğramamıştır.

hilmi yarayıcı'nın bu partiye genel başkan daveti ile katılıp, daha sonra hayal kırıklığına uğramış olması ve verdiği tepki anlaşılabilir. keşke daha üst bir sıradan aday yapılsaydı.
  • chp içerisinde, iddia edildiği gibi parti içi demokrasi uygulanabilecek ve her renkten insanın fikirleriyle partiye yön verebileceği bir ortam sağlanabilecek ise kendi ve taşıdığı renkler adına güzel, ama böyle bir ihtimalin olabileceğine dair inancımız dikkate alındığında umarım kendisi için herşey iyi olur demekten başka sözümüz kalmıyor..
hesabın var mı? giriş yap