• team cherry’nin önce dlc olarak planlayıp sonra hızını alamayıp yaptığı hollow knight dünyasının 2. oyunu

bu oyunda hornet karakterinin hikayesini oynayabileceğiz.

trailer
    https://youtu.be/pfaknd_9u7c
  • team cherry' nin hollow knight sonrası ikinci oyunu. herkes dlc beklerken güzel bir ters köşe ve sağ kroşe ile mutlu etmiştir.

ağlamıyorum gözüme pure nail kaçtı.

ilk oyundan tanıdığımız hornet' i kontrol ettiğimiz tanıtım videosu şu şekildedir.
  • yarattıkları düşman tasarımına tam anlamıyla bittim.

yukarda ki fragmandan özellikle buna bakın bu nasıl bir özgünlük acayip hoş gözüküyor.
  • çıkış tarihi 12 haziran 2020 olarak sızdırılan oyun

(kaynak: steamdb )
  • team cherry dlc yerine yeni oyun yapmasını şöyle açıklamıştı video'larında:

- paralı dlc yapmak sandığımızdan daha zor bir süreçmiş, bir sürü karışık aşama var. bu yüzden ikinci oyun olarak çıkarmaya karar verdik.

aynı zamanda düşman sayısı hollow knight'dan bile fazla. 150 +, sanırım hollow knightda 130 civarlarındaydı.

bir başka detay da hollow knight descend(aşağı gidiş[abyss'ı düşünün]) temalıyken, silksong ascend(yukarı çıkış) temalı olacakmış.

açıkçası beklentilerimi oldukça düşük tutmuştum fakat trailer'ının çıktığı gün herhalde 3-4 defa izlemişimdir. o kadar güzel. aynı zamanda ingilizceniz varsa mossbag'in youtube'daki trailer incelemelerini de izleyebilirsiniz. tabii eleman hk'a fazla yatırım yaptığı için oldukça tutartlı inceleme yapıyor, yani sürprizin bozulmasını istemiyorsanız bakmayın derim.

mossbag'in hollow knight'a dair tüm videoları efsanedir bu arada. hikayesini inanılmaz iyi deşifre eder, mizahı iyidir, kafa heriftir. izleyin, izletin.
  • deliler gibi bekledigim oyun, hani 2019'du ya, haziran 2020'den de gecikmese bari!
  • ilk oyununu bitirir bitirmez sabırsızlıkla beklediğim devam oyunu.
  • seneler oldu hala bekliyoruz, çıksa da hornet'le "şaaaaa" diye oraya buraya saldırsak.

bence oyunu bu kadar geciktirmelerinin sebebi
    1) pandemi
    2) hollow knight'ta yapamadıkları extra boss'ları extra dünyaları oyun içine katmak.

--- spoiler ---

ilk oyundaki ana amacımız hollow knight'in kapısını açmak için 3 tane dreamer'in kendisiyken silksong'ta çoklu quest yapısını getimek istemeleri de aslında oyunun yapım sürecini etkilemiş bulunuyor, muhtemelen seviye olarak ori'nin 1. oyundan 2. oyununa bir seviye ve kalite artışı gerçekleşecektir
    --- spoiler ---
    edit:imla
  • adi team cherry, websitelerindeki contact formdaki ornek text kismina 'your message eg: 'haha but seriously guys, when is silksong out?' yazmislar, allah biliyor tam da o minvalde bisey yazmak icin girmistim, bu beni durdurur mu, elbette hayir.*

resmen derdimizle dalga geciyorlar essoglular, hayir bir de silksong beklentim geciktikce katlanarak artiyor, ori bu beklentiyi fos cikarmamisti, ama buyuk sorumluluk var team cherry'nin ustunde soyleyeyim.

https://teamcherry.com.au/contact/

edit: adamlara napiyim yani moon studios'u mu spamliyim 3. ori oyunu icin, utanmiycak misiniz 3. ori oyunu cikarsa diye gaz vermeye calistim, bilemiyorum altan belki arlanirlar.
  • geçtiğimiz hafta leaklenen bilgiye göre nvidia geforce now veritabanında 1 şubatta çıkması planlandığı söylenen, beklemekten can vereceğimiz team cherry oyunudur.

bu adamlara inancım tam. güzel bir şey gelecek de, hadi da gelsin artık.
hesabın var mı? giriş yap