• uzun zaman sonra izlediğim en iyi bölümü dün gece itibariyle yayınlanmış güzel dizi.
  • güzel bir bölüm sonrası üç hafta ara vermiş dizidir.

ted yalnız yazık diyoruz da bu adam sekiz sezonda hiç olmadıysa kırk tane kadınla beraber oldu. geçenlerde listesini açıklamışlardı oradan biliyorum. barney'nin bile o kadar çok sevgilisi olmadı dizi boyunca. bu adam bir tek düğünde terk eden dışında hep kendisi ayrıldı kadınlardan. armudun sapı üzümün çöpü demeseydi yalnız olmasaydı allah allah! beğenilmeyen, tercih edilmeyen bir adam ve bölümlerdir yapayalnız muamelesi neden yapılır anlamam. anneden önce hayatına iki üç bölüm kadar kadın sokmuyorlar ki anne daha hevesle beklensin, hepsi bu.
  • hepimiz bir gün yalnız kalacağız,işte o günden bir gün veya birkaç zaman sonra...mutluluğu bulacağız.
  • s08e20

--- spoiler ---

anneyle tanışmasına 45 gün kaldığını söyledi ve bildiğin geri sayımı başlattı ted. ayrıca robinin tuvalet yazısı taktiği güzeldi kapıdaki yazı güldürdü.

--- spoiler ---
  • --- spoiler ---

son bölümde başta sıkıcı gibi gelse de sonunda adamın karnına yumruğu indiriyor. sonuç, kesinlikle izleyin.

"look around ted. you're all alone..."

--- spoiler ---
  • çocukken arada sırada televizyonda görüp, sonuna kadar mutlaka izlediğim bir klip vardı, youtube'da denk geldim ona.

bas gitarı çalanın hangisi olduğundan emin olduğum anda (ki bu yaklaşık 1. dakikaya denk geliyor) how i met your mother geldi aklıma. dedim "ulan acaba ted bu kadınla mı evlenecek ?"

peşin not : yeni bölüm dün çıkmış, ama ben henüz izlemedim. eğer ted'in evlendiği hatun gösterildiyse, ki sanmıyorum gösterilmiş olsun, bu entry pek anlam ihtiva etmeyecek. ama dediğim gibi, son durumdan haberim yok
  • --- spoiler ---

uzun zamandır izlediğim en kötü himym bölümü olmasını bırak benim için bütün bölümler içinde en kötüsüydü. hayır son birkaç bölüm çok iyiydi ama 20.bölümde ne olduysa artık çok boktan bir bölüm oldu. ya bir kere bu dizi, komedi dizisi bu kadar duygusallık manasız. daha önce iki kez çok duygusallık yaşanmıştı, biri robin'in çocuk sahibi olamayacağını öğrenmesi, diğeri de marshall'ın babasının ölmesi. ama ted'in yalnızlığı bu ikisinin yanına bile yaklaşamayacak kadar saçma bir mesele. abi adam yalnız değil ki, aslında güzel bir hayatı var. ama gerizekalı takmış kafayı evlenmeye, ağlayıp duruyor.

--- spoiler ---
  • 8x20 son zamanlardaki iyi bölümlerinden biri oldu.

--- spoiler ---

ted zaten genelde duygusal olan adam. komediyi çeken geri kalan ekip. o yüzden bu bölümde de her zamanki ruh halindeydi. işin güzel tarafı marshall ve robinin tatlı kapışmaları ve özellikle 20 yıl sonraki barney- 20 yıl sonraki ted ikilisiydi. for the longest time sahnesini izlemek ayrı keyifliydi.

--- spoiler ---

verdiği aralarla sinirlerimi bozduktan sonra bu bölümle oh be dedirtti.
  • (s08e20)
    --- spoiler ---
    buradan marshall eriksen karakterini kınıyorum..
    arkadaş on yıldır girip çıkıyorsun o bara..

sen nasıl bilemezsin "carl"ın soyadını ya?
    adam barın sahibi sonuçta.. barın adı da, "maclaren's"
    --- spoiler ---
  • --- spoiler ---
    8x20

bölümün en vurucu anı şüphesiz ki barney'nin ted'e "etrafına bak ted, yalnızsın." dediği andı. o nasıl bir inverse arkadaşım? korkarak izledim, endişeyle izledim, "öyle olmasın nolur nolur" diye sayıklayarak izledim ve bunların hepsi 4 saniyede oldu. evet, hepimiz yedik midemize yumruğu. zaten ne oluyorsa hep midemize oluyor.

--- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap