• saat şimdiye kadar gördüğüm en takılabilir akıllı saat.
    gayet günlük kullanılabilir kolda sırıtmayacak bir tasarımı var iyi güzel de azcık reklam için de para harcasalarmış iyiymiş.
  • gördüğüm en iyi akıllı saat. çok iyi düşünülmüş ve günlük kullanıma uyarlanarak güzel kamufle edilmiş. zaten huawei alıp yürüyeli çok oldu telefon işinde ama biz hala apple'ın kuyruğunu bırakamayız (apple kötü demiyorum sadece moda diye tercih edilmesini yanlışbuluyorum). tam olarak bu sebepten dolayı bu markanın telefonlarının yüzüne pek bakılmadığı gibi kollarda da bu saati pek göremeyiz maalesef.

not: iphone da kullandım, diğer android tabanlı telefonları da (htc, sony, huawei, samsung) o yüzden bu yazdıklarımı tarafsız olarak söylüyorum. baştan yazayım da sonra bana sen neden kullanmıyorsun demeyin.
  • reklamda kullanılan dede saati kordonu hariç fevkaladenin fevkinde olmuş. alınır ki bu diyeceğim de şahsen hala teknolojinin o kadar da hayatın içinde olması fikrine sıcak bakmayı başaramadım. gerçi benim fikrimin ne önemi var, insanlar eninde sonunda akıllı don giymeye kadar götürecekler bu işi. timbirlak kim ki?
  • ilk versiyonları muhtemelen saç baş yoldurtacaktır, ama nihayet internet öncesi zamanlarının bilimkurgularında/james bond filmlerinde yer alan her boka yarayan saatlere yaklaştık sanırım.
    daha önceki tasarımlardan, hele apple watch'tan çok daha iyi.
    bir akıllı saat için ilk kez bunu diyorum, muhtemelen ikinci veya üçüncü nesli herkesin kolunda olacaktır.
  • bir sürü yanlışı barındırdığı iddaa edilen ama tek bitanesi söylenemeyen akıllı saat.

sıkı bir apple fanatiği olarak, ciddi rakibin huawei'den geliceğini tahmin etmezdim ama şuan ki en iddaalı rakip konumuna oturmuştur.

aynı zamanda horology sever olarak, kozmetik açıdan bi smartwatch'ın bu kadar beni etkilemesine şaşırmadım desem yalan olur.

yaz aylarının ortalarında piyasaya sürülüceği söylenen bu ürünü merakla bekliyoruz.
  • donanımhaber incelemesi şuradan izlenebilir: http://www.donanimhaber.com/…ddiali-akilli-saat.htm

fikrime gelirsek; gerek tasarım olsun gerek malzeme kalitesi olsun gerek özellikleri olsun şu ana kadar gördüğüm en iyi akıllı saat.

tek sorunu fiyatı ama parasını da hak ediyor hani: http://cdn.gsmarena.com/…d-germany/gsmarena_003.jpg
  • yeni bir saat alayım ama akıllı da olsun diye düşünüp işin içinden çıkamazken şu videolarıyla aklıma girmiş akıllı saat. çok hoş. http://9gag.tv/…with-its-first-huawei-watch?ref=tcr
  • görünüş / teknik özellikler anlamında (internetteki araştırmalarıma göre) en alınası saat olduğunu düşündüğüm için amazon.com'dan siparişini verdiğim ve elime dün ulaşan saat. almadan önce iphone ile entegrasyon konusunda kafamda soru işaretleri vardı, lakin adroid wear artık ios ile de çalışabiliyor diye yapılan propaganda sonrası satın alma kararımı verdim.

şu ana kadarki tecrübem şudur ki (henüz 1 gündür kullanıyorum), android wear - ios entegrasyonunun sadece zaman bilgisi ve bildirimlerin aktarılması konusunda olduğunu söyleyebilirim. adım, kalori ve kalp atışı bilgileri bir şekilde ios'un sağlık uygulamasına ulaşmıyor. bu konuyu araştırmaya devam ediyorum. eğer bu bilgileri de bir şekilde, iphone'a aktarmayı başarırsam. on numara, beş yıldız bir saat olduğunu söyleyebilirim.

pil konusunda bir şey söylemek için erken. dün gece saat 22:00'de şrj cihazından aldım. şu anda saat 8:30 ve pil durumu %80. yaşayıp göreceğiz.
  • pili kendini birkac gunde kalibre eden smartwatch. ilk iki gunku pil performansi korkutmustu beni ancak ucuncu tam sarjdan sonra 30 saat kullandim kendisini. siyah deri kordonlu klasik modeline sahibim. saat son derece sik ve sade. sade oldugu icin de android wear icin tasarlanan binlerce face arasindan secilebilecek bir face sayesinde klasik bir saat kadar sportif bir saat gorunumune de burunebiliyor. bu benim acimdan sahane birsey.

3. hafta editi: efenim sevgili zmartvoç'um ikinci haftada cortladi. ekranda boydan boya bir olu piksel cizgisi belirdi. amazon'dan direkt yenisini talep ettim, sak diye kabul ettiler, suk diye yenisini gonderdiler. fark ettimki ilk aldigim bayagi problemliymis. pili saatte %6-7 gideredi dururken, kullanirkense %10'lardan acardi pil yemeyi. simdiki ise saatte %2 ancak yiyor durdugu yerde.

3. hafta tanimi: pil omru muhtesem zmartvoç
  • aradığım ama bulamadığım saat, alanlar nereden aldı yeşillendirse süper olur, teşekkürler.
hesabın var mı? giriş yap