şükela:  tümü | bugün
 • 5 yıl boyunca açık öğretim fakültesinde okuyup paso alan ben son iki yıl aynı zamanda maltepe üniversitesinde örgün eğitim alıyordum ve son iki yıllık paso işlemlerim maltepe üniversitesi üzerinden yapıldı. sonuç olarak bu yıl mezun olmam sebebiyle maltepe üniversitesi ile bir bağım kalmamıştı. açık öğretimden de hala mezun olmamıştım. vize işlemi için iett nin web sitesi üzerinden bilgilerimi doldurdum. okulumu da açık öğretim fakültesi olarak seçtim. başvurumu yaptığımda başvurumun alındığını gösteren mailde öğrencilik durumum maltepe üniversitesi olarak gözüküyordu. aha şimdi bu onaylanmayacak ve ben uğraşacağım diye düşünürken kartıma kredi yükleme işlemi sırasında hesabımda -5 liralık bir bakiye olduğunu söyledi bayideki çalışan. dedim ki hemen çekin o 5 lirayı hemen. hiç ortalığı bulandırmadan vizemi 1 yıl daha uzatmış oldum. iett kendi içinde bir yanlıştan nasıl olmuştu da ilk defa kendi kendine dönebilmişti şaşırdım. sanırım ilk defa bir yanlışlığın peşinden bunu düzeltmek için uğraşan ben olmamıştım.
  tanım : yanlışlıklar içerisinde de olsa bir şekilde sonuçta doğruyu bulan vize uyglaması.
 • bazı kendini bilmez çalışan arkadaşlarımızın işin bug'ını keşfederek sömürdüğü uygulama.
 • ahmet yesevi üniversitesi öğrencilerinin mağdur edildiği uygulama. gata, gülhane, polis akademisi gibi kurumlarla aynı statüde olan ahmet yesevi üniversitesi'nin kapsam dışı bırakılırken kıbrıs üniversitelerine hatta açık öğretim fakültesine çatır çatır kart verilmektedir.
 • geçen sene mezun olan,şu anda öğrenci olmayanların da bu sene uzatabildiği gerçeği çok dillenirse iett uyanır diye endişe duyduğum uygulamadır.

  endişe duymamın sebebi artık öğrenci olmamam değil okul değiştirmiş olmamdır.eğer üniversite değişikliğimi ben bu vizeleme işlemi esnasında sevgili iett ye bildirseydim benden yeni kart çıkartmamı isteyeceklerdi.ben de üşenip yine eski okulumda öğrenci olduğumu belirttim.onlar itiraz etmeyince ben de içime kapandım ve bu konuyu unuttum. ulu orta konuşup adamları uyandırmayın arkadaşım!
 • devletin insanların parasını gasp etmesinin bir başka örnek uygulaması. götünüze girer umarım halka harcamadığınız paralar.
 • olmayan linkler, bulunamayan sayfalar, çalışmayan butonlarla harikalar yaratan uygulama.
 • onceki hafta yaptigim vize islemidir. online olarak vize islemini gerceklestirdikten sonra bayi ya da otomatik dolum makinasinda 5 tl karsiliginda 1 yillik kullanim icin vize islemi gerceklestirilir.

  edit: gelen sorular için: öncelikle şu adresten http://skart.iett.gov.tr/online-randevu.aspx?id=1
  işlemin yapılacağı yer seçilir. sonra tarih belirlenir. tarih belirlendikten sonra kart türü ve yapılacak işlem seçilir. bilgilerinizi girdikten sonra hâlâ öğrenciliğiniz devam etmekteyse vizeniz onaylanmıştır. yapmanız gereken bayi ya da otomatik yükleme noktasında vizenizi yaptırmaktır.
 • (bkz: hırsızlık)
 • her sene son güne kadar 5 lirama kıyamadığım için ertelediğim en sonunda da 1,95 lirayı basıp koşa koşa yapmak zorunda kaldığım olaydır, hırsızlıktır. zaten belli orada benim kartımın son kullanma tarihi, zaten her gün milyonlarca insandan fazlasıyla taşıt ücreti alıyorsun, neymiş bir de vizelemeymiş ama şaşırmamalı bu devletin bunu da mantıklı görmesine.