şükela:  tümü | bugün
  • türkiye'de mümkündür.
    hala ruh sağlığınız bozulmadıysa buradan http://www.hurriyet.com.tr/…campaign=gundem_xmlfeed görebileceğiniz olay.
    delirmek üzereyim.
  • neden ilgi çekmediğini anlamadığım yalnızca bu coğrafyada yaşanabilecek saçmalıklar silsilesi.
  • (bkz: up)
  • o cocuklarin babasinin da iftar saati cani sikilmasi gerek. yargimiz can sikintisina bu kadar onem veriyorsa artik.

not:adli kontrol filan demeyin. adam iki cocugu vurmus resmen.
  • akıllara zarar bir olaydır.

bu ne*!.. nasıl akıl dışı* bir iştir! yargıya bak, adalete bak*. magandalarla, eşkıyalarla doldu her yer. nasıl serbest kalıyor * nasıl? çıldırıcam *, kafayı yicem ülkenin şu hallerinden en sonunda.
  • linç etmezseniz konu hakkındaki fikirlerimi beyan etmek istediğim üzücü durum.

şimdi bu olayı ben yeni öğrendim, şu an tv8 de bu iki çocuğun aileleri ve çocukları vuran şahsın profesor olan babası konuşuyor ve ben ağzım açık izliyorum.

zamanında buna benzer bir olaya şahit oldum ben. çocukların üstüne ateş açılması olayı. çok büyük bir insanlık suçu bu, o çocuklar ölebilirdi, hatta birtanesinin omurgasına çok yakın diye saçma bile çıkarılamamış.

bunu yapan insan net olarak magandadır, toplumdan soyutlanması gerekir, buna da net olarak katılıyorum. çünkü 1 saat arayla 2 çocuk vurulmuş, bu olayda havalı tabancanın kullanılması bence hafifletici bir sebep olmamalı.

bu adamın babası da tıp profesörü, konuşuyor şu an, oğlunu savunacak edecek hiç bir açıklama yapmadı. oğlunu almışlar içeri, hapois yatacak sanırım medya baskısı ile.

neyse beni şok eden çirkin olan şey şu, bu 2 aile doğal olarak yaralayan şahıstan şikayetçi olmuşlar, sanıyorum ki amme davasına da dönüşecektir, tazminat davası da açacaklarmış.

bu profesör adamın annesi falan vefat etmiş, o ara başı kalabalıkmış, kardeşimi gönderdim geçmiş olsun desin, bi eksikleri var mı diye sorsun özür dilesin diye dedi.

ama benden 100 bin tl nakit para istediler ben bu parayı vermeyi kesinlikle red ediyorum, ben adalete tam olarak güvenirim, adalet dışında hiç bir bedel de ödemem, isterse ömür boyu hapis yatsın, zaten cezası neyse tamı tamına çekmesini istiyorum dedi.

aileler bunu yalanlamadı, resmen benim dükkanım vardı, dükkanımda duramadım, müşteri laftan anlamaz, zararım var, şeyim var, şuyum var 100 binlira istiyorum ben diye açık açık çocuğını pazarlamaya kalktı bu aile. çocuğunu sermaye yaptı resmen.

ben onlar adına çok utandım, çocuk satılık bişey olmamalı , bunları gene yalanlamayıp alenen televizyonda bağıra bağıra, dükkanım var, dükkana gidemedim şu kadar gün deyip pazarlığa oturmaları çok çirkin. ne dükkanıysa artık erzurum'da? darphanemidir nedir 1 haftada 100 bin lira zarar etmiş adam.

bana kalırsa eğer, devlet bu çocukları bu satıcı ana babaların elinden alsın. zararın varsa açarsın tazminat davası alırsın hakkını, zaten açacaklarmış.

bu olayı kınadığım kadar çocuk ailelerini de şiddetle kınıyorum.

edit: berber dükkanıymış, erzurum'da. keşke berber olsaydım 2 haftada 100 bin zarar ediyormuş, demek ki aylık 200 bin kazanıyo, cirosu kaç para acaba?

düşünüyorum düşünüyorum, birisi benim çocuğuma bu şekilde zarar verse, seninde amına koyayım paranında, ya yürü git, profesör olmuşsun bi çocuk yetiştirmeyi becerememişsin, yıkıl karşımdan der, yasal olarak tük haklarımı kullanırdım, lanet olsun onun parasına puluna. benim çocuğumun kanı akacak, canı acıyacak, ben de o parayı alıp boğazımdan geçirecem ha? yav bi siktirin gidin amına koyayım.

milletin çocuğuna mermi sıkmak 100 binliraymış, allah göstermesin o yavrucak ölseydi demek ki 200 bine fit olacaktı.
  • televizyonda bu konunun konuşulduğu bir programa denk geldim. programın konukları vurulan çocukların babalarıydı. sunucu, avukat, eski polis vs. birkaç kişi daha var ve suçlunun babası yayına telefonla bağlanıyor.

suçlunun ebeveynleri profesör ünvanlı tıp hekimleri. babada çok net ve tipik narsistik tevazusu beyanlar var. meslek içinde olanlar babanın şüpheye yer bırakmayacak kadar açık kişilik bozukluğu semptomları sergilediğini görebilirler. çocuğunun ise fotoğrafından bile ağır psikozlu olduğu belli ancak baba oğlunu sadece hiperaktif olarak tanımlıyor ve başka sıkıntısı olmadığını söylüyor.

vurulan kızların babaları ise tam şark kurnazı tabir edilecek cinsten. suçlunun amcası gelip ailelerle suçun örtülmesi için para pazarlığı yapmak istiyor. aileler, amca yakalarından düşsün diye 100.000 tl istiyorlar. maksatları ödeyemeyecekleri bir para söyleyelim de gitsinler'miş, yersen. 100.000 tl, hele ki ebeveynleri prof hekim olan birinin ödeyemeyeceği bir para mı?

anlayacağınız kişilik bozukluğu, psikoz, cehalet diz boyu. programdakiler ortadaki psikotik vakaları anlamamış gibi görünüyorlardı. hoş anlasalar ne diyecekler.
  • annesi ile operasyonlara girdim, babasının yanında staj yaptım. çocuklarını tanımam ama zaten eskiden de uçarılıklarını akrabalarını dayısını anneanesini dövdüğünü, polikliniğe gelip babasının yanında staj yapan kızlara yazdığını duyardık. o ailenin böyle bi çocukları olması çok normal. her seferinde çevreye verdiği zararları affedin diyerek bu güne getirdiler. "olmaması lazımdı" diyerek geçiştiremezsiniz. bu çocuğu böyle yetiştiren sizsiniz. bu da affedilirse duracağını düşünmüyorum.