şükela:  tümü | bugün soru sor
 • zeytin dalı harekatı için siyasete alet edilmemeli diyen eski genel kurmay başkanı ilker başbuğ için, bir dönemnamusu ve şerefi üzerine tarafsızlık yemini etmiş olan, muz -pardon- tükiye cumhuriyeti cumhurbaşkanı tarafından verilen cevap
 • cumhurbaşkanı erdoğan, ilker başbuğ’u eleştirerek, “bir defa siyasete alet edildiğini söylemek onun haddine mi? askerin görevi nedir? ülkesine saldıranlara karşı haddini bildirmektir. asker kışlasının içerisinde oturup, saldırıları izleyecek mi” dedi.
  eski genelkurmay başkanı’nın açıklamalarına yönelik olarak erdoğan, “ben tabii bunu az önce duydum. bir genelkurmay başkanı’ndan emekli de olsa, böyle bir açıklamayı duymak bizler için büyük bir talihsizliktir. bir defa siyasete alet edildiğini söylemek onun haddine mi? askerin görevi nedir? ülkesine saldıranlara karşı haddini bildirmektir. asker kışlasının içerisinde oturup, saldırıları izleyecek mi? böyle bir durumda mı olacak? siyasete alet edildiğini neye dayanarak söylüyor? gerekli cevabını alacak. böyle bırakılamaz. ne demek afrin harekâtı siyasete alet edilemez. afrin harekâtını siyasete alet edenler zannediyorum beyefendinin birlikte hareket ettiği tiplerdir. kimlerle hareket ediyorsa, onlar siyasete alet ediyor. esad’ın yanına gidenler kimlerse, onlarla paylaşsın, şu andaki iktidarla değil. asla böyle konuşmasını tasvip etmemiz mümkün değil, yazıklar olsun” dedi.
  http://www.bursa.com/…r-basbuga-sert-tepki-n327012/
  https://www.youtube.com/…jql0xnydw&feature=youtu.be

  http://www.sozcu.com.tr/…rup-toplantisi-42-2217554/
 • attan düşerken söylemiştir.

  gerektiğinde papaz elbisesi giyebilecek adamların laf ebeliği yapamayacağı bir adamdır başbuğ.
 • bu konuşmaya, "abd'li generale sert yanıt: osmanlı tokadı yememiş" tarzında devam etmiş...

  (bkz: çuval) (bkz: dualarımız onlarla) (bkz: bop)
 • ulan siz bu adamı gülen'in emriyle zindana atmadınız mı? askerin işine tabi ki karışmalı eski bir genelkurmay başkanı. sizin hainliğinizin cevabını ne zaman alacaksınız, bizim ilker paşa'dan yana şüphemiz yok.
 • fethullah gülen piçinin emri ile tutuklanmış eski genelkurmay başkanına, fethullah gülen ile mücadele ettiğini söyleyen cumhurbaşkanı tarafından söylenmiş olan söz.

  türkiye'de şu an askere dokunacak hiç kimse yok. bunu da söyleyeyim. dolayısıyla ilker başbuğ'a sadece "lafta" bunlar söylenebilir. fiiliyata dönüşürse de 2008'de 2010'da alınacak tepki alınmaz. türk silahlı kuvvetleri antrenmanlı bazı şeylere. gerçi, cesaret de edemez kimse. ülkenin bütün kurumları ile saldırılan tsk, bugün sapasağlam ayakta. tsk'nın gücünün onlar da farkında. yer mi? bence yemez.
 • bulun bizi kandıracak birilerini, onlar hemen hapse atsınlar paşayı.
 • vereceği tek gerekli cevap "özür dilerim paşam" olacaktır zira cemaat sevgisiyle kumpasları organize eden, "savcısı" olan ebemin kıllı amcığı değildi. "unutmuş gibi yapayım belki millet yer" taktiği bir yere kadar tutuyor. ilker paşanın kılına dokunamaz bu ülkede artık cemaatçiler, cemaat sevdalıları ve eski cemaat orospuları. türk ordusu üzerinden oy devşirenler de üste çıkmak için elinden geleni yapar tabii ki, o kadar da keko değiller.