şükela:  tümü | bugün soru sor
 • gaza getirici bir kelimedir. hic kimseyi du$unmeyen, kil elemanimizin gotu siki$mi$tir ve yardim dileniyordur. kimse yardim etmeyince yuzunde huzunlu bir ifadeyle bu cumleyi soylerse i$e yarayabilir.

  -insanlik oldu mu yaa?!
  -olmedi.. yogun bakimda..
  ayrica (bkz: igrenc espri)
 • "hayir olmadi, hala evrim gecirmekteler" $eklinde cevaplanabilecek bir soru.
 • bir simitçinin cevabını verdiği sorudur:

  "... sürekli olarak “bıktım bu hayattan ne yapsam olmuyor, beni artık soğuk sular paklar, bu saatten sonra yaşayamam” diye bağırarak merkez bankası ve diğer bankaların arasından çıplak ayakla koşan ali k., konak meydanı’nın sonunda bulunan üstgeçidin oraya gelince yavaşladı.

  deniz kenarına geçmek üzere ana yola çıkan ali k., gümrük işhanı girişinde bulunan simitçi 30 yaşındaki murat baran tarafından durduruldu. tezgahını bırakan baran önce üzerinde bulunan yeleğini çıkartarak k.’ya vermek istedi. kendinden geçmiş halde koşan ali k.’yı sakinleştirmek isteyen baran bunda başarılı olamayınca sürükleyerek gümrük işhanı’nın girişine soktu ve burada bulunan sandalyeye oturttu. simitçi murat baran, ali k.’ı sakinleşmesi için yüzünü soğuk suyla yıkarken bir yandan da derdini öğrenmeye çalıştı."

  (http://www.milliyet.com.tr/…konak meydaninda&ver=41)

  kaçınız "başıma dert almayayım şimdi" diye kafanızı çevirip görmezlikten gelmek yerine onun yaptığını yapardınız?
 • bir hırsızlığa, kavgaya, vs. şahit olmuş, fakat kılını bile kıpırdatmamış olay bittikten sonra kurbanın yanına gelerek kendi kendine söylenmekte olan klasik cengaver adam sorusu..
 • ----yaşamdan dakikalar----

  bundan birkaç ay önce arkadaşlarımla beraber dışarda buluşmuştum. birer kahve içtikten sonra, dağılıp evlerimizin yolunu tuttuk. bahçeli bir binanın önünden geçerken hışırtılar duydum. baktığımda birisi doğrulmaya çalışıyordu, yaklaştığımda kadın olduğunu fark ettim. 10-15 saniye kadar yardım edip etmeme arasında kararsız kaldım. içimden bir ses yardım etmemi, diğeri de tam tersini söylüyordu.

  evet yardım etmeliydim ama kadın sarhoştu, şimdi yardım etsem bağırıp çağıracak, rezalet çıkartacak, diye düşündüm. yardım etmesem orda sabaha kadar yatacaktı belki de.

  korktum, yerde yatan bir kadından korktum. arkamı dönüp uzaklaştım sonra...

  o an anladım ki, meursault olmuşum. 21.yüzyılda ölmüş insanlık...
 • (bkz: #10477256)