• yeni gelen stories özelliği ile snapchate rakip olmaya çalışan uygulama.

yakın zaman da bir çok uygulama aynı naneyi yemek süretiyle özlerini bozuyor, daha ağır karmaşık bir yapıya bürüyor. misal snapchate gelen sesli ve görüntülü arama özelliği halen düzgün çalışmıyor, düşük modelli telefonlarda kullanılmayan bu özelik telefonu iyice kasıntı bir hale getiriyor.

ınstagram'a dönecek olursak daha iki ay kadar önce sözde sadeleştirme adına uygulamayı beyazlara bürüdüler, gece milletin gözünün çıkartmaya kast ettiler, yine de ilk eli ayağı düzgün fotoğraf paylaşımuygulamasıydı diye bağrımıza bastık, hor görmedik. ama bu yeni stories özelliği ciddi gereksiz bir rekabet gösterisi, bırak sen özünü koru yani, amacından sapma.

hayır bu işin sonunda telefonlarımızdaki her uygulama hem fotoğraf, hem video, hem konum paylaşımı, hem sesli, hem görüntülü arama vs tüm ıvır zıvırı yapan birer uygulama olacak. sadece üretici farkı olacak.
  • (bkz: rip snapchat)
  • getirdiği özellik snapchat çakması olsa da snapchatten daha fazla kişiye ulaşacaktır. snapchatin aylık kullanıcı sayısı 100 milyon iken instagramın 500 milyon zira. bunca zaman snapchat nedir anlam verememiş insanların, ben dahil, gözüne soktu şimdi bu işi.
  • snapchatteki story uygulaması taklit edilmiş ama snap'te izlenen hikaye bir daha izlenemezken, burada sayı sınırlaması yok ve bence bu iyi değil.
    bir de isteyenler snap kullansaydi, taklit niye?
  • genç kardeşlerim, benim tek sorum olacak;

şimdi ben malum dedeyim, ve sırf dede olduğum için de herkesten fazla merak etme hakkım olduğunu düşünüyorum.

tavşan kulaklı, köpek burunlu, anakonda dilli kızlar artacak mı şimdi instagram'da?
  • amacindan çoktaaaan şaşti..
  • bu uygulamada selfie çekmekten başka bir amacı olmayanlar; bu uygulamada selfie çekenlere kafayı takan mallardan daha kötü bir durumda değiller bence.

dünyayı değiştiren uygulamalardan biridir.
  • benim gibi snapchat'i aktif kullanmayan kişiler açısından iyi olmuştur. mesela ayşe'yi vine'da takip ediyordum, zaten aynısını instagram'a yüklüyor diye vine'ı kullanmayı bıraktım. şimdi de snapchat'te takip ediyordum. artık onu da instagram stories'e yükleyeceğinden snapchat'i kullanmama gerek kalmadı.

ha kendi kitlesi için bir sorun yakın zamanda olmaz.çünkü kadınlar ve ergenler kullanıyor. kadınlar da filtreler için kullanıyor. o filtreler de instagram'da (henüz) yok. benim için instagram'a gelen yeni bir özellik gibi hissetmemi sağlamıştır. bu da instagram'da daha fazla vakit geçirip, snapchat'te çok az olan süreyi hiç geçirmememi sağlayacaktır.
  • zuckerberg in 2013 yilinda 3 milyar dolarlik teklifini red eden snapchat bu yilin ilk yarisi itibari ile 20 milyar dolar etmektedir.

peki ınstagram ve whatsapp gibi dunya devi applicationlari satin alarak gucune guc katan zuckerberg bu teklifin geri cevrilmesinden sonra vazgecmis midir?

tabiki hayir, 2013 yilinda benzer bir app olan poke, ardindan da 2014 yilinda slingshot u piyasa surdu.

iki app de basariz kaldi bu alanda.

bu alan ne? bu alan facebook, instagram gibi platformlarda paylasim yapanlarin yetersiz ilgi gormesi, veya toplum tarafindan asiri yargilanmasindan kaynaklanan bir acigi yakalamak.

snapchat bu insanlara daha ufak kitlelera rahatsizlik etmeden paylasim yapabilecegi, begenme sayisi ile psikolojik yikilim ya da kendigini begenmislik taslayamayacagi bir platform gelistirdi ve oldukcada basarili oldu.

eee gelelim 2016 yilina, zuckerberg artik amiral gemilerini surdu sahaya ve bugun itibari ile snapchatin en cok kullanilan hikaye ( story ) kismini, begenme ozelligi olmadan, milyonlarca kisi tarafindan kullanilan instagram a eklemeyi basardi.

ılk baslarda insanlar biraz yadirgiycak olsada, soyle bir gercek var, snapchatin bir ozelligi kalmadi, insanlar hali hazirdaki takipcilerine, yadirganmadan kisa videolar resimler paylasabilecek, ve snapchat i yavas yavas ortadan kaldircaklar.

azmin ve eldeki imkanlarin gucu bu olsa gerek. simdi 20 milyar dolarlik ederi yavas yavas dusucek snapchatin.

snapchat bu durumdan tabiki haberdardi ve zaten whatsapp tarzi bir yapilanmayada soktu kendini, ancak buyuk balik kucuk baligi yer abi.

kazanan zuckerberg olacak gibi gorunuyor, ınstagram 1 - snapchat 0 , bakalim ilerleyen tarihlerde neler gorecegiz
hesabın var mı? giriş yap