• iki kisilik oyun secilir, yonettiginiz adam digerine bir yumruk uzakliga getirilir. obur adamin cani sikilir, "lan beni niye kimse oynatmiyo" diyerekten ekrana bakar agzi oynar, iste o anda "gonusma lan .mcik" diye bagirilir ve agzinin ortasina yumruk yapistirilir. ondan sonra ister kafaya top gelsin ister kaval kemigine tekme kim takar...
  • sabahın 6'sında kalkıp amiga başına geçirten bir oyundur.
  • system 3'un kult dovu$ oyunu.. amac beyaz ku$aktan siyah ku$ak'a varmaktir.. muziklerini rob hubbard yapmi$tir.. daha sonra ikincisi ve "ik+" isminde ucuncusu cikmi$tir ki onda ayni anda 3 ki$i dovu$ebilmektedir..
  • street fighter gibi ulke ulke dovu$ulen oyunlarin ilkidir ilham kaynagidir..
  • aradaki toplari savusturma konulu bonus bolumunde kafa ayarini ne kadar duzgun yaptiginiz, adaminiz oldukten sonra carpan toplarin sirtinizdan gecip gecmediginden anlasilabiliyordu. eger top sirtinizi sallamadan direk yere carpiyorsa bunu "ilerleyen dakikalarda oyun kilitlenebilir"e yormaliydiniz. (artik cok gec)
  • http://www.youtube.com/…6boxr008v2i&feature=related adresinden full olarak nasıl ustaca oynanabileceğine şehadet edebileceğimiz efsane dövüş oyunu. biz usta tekkencilerin tartışmasız ilk gözağrısı.
    (bkz: seksenlerde çocuk olmak)
  • bonus bölümleriyle beni benden alan oyundu. o kalkanı aldım mı elime babamı tanımazdım vallahi*.
  • bölüm geçtiğinizde ya hızla üzerinize gelen toplardan kalkanla korunmaya çalışırdınız ki şaşırtma amaçlı insan kafası şeklinde toplar bile gelirdi, ya da yerde birden bire beliriveren bombalara tekme atarak patlamalarını engellerdiniz ki bunu becermek için de vuruş mesafenizi iyi ayarlamanız şarttı.
  • (bkz: barbarian)
  • commodore 64'un cok kisitli olanaklarinda, ustelik demo scene kaynakli kod hayvanliklarinin bilinmedigi yillarda uretilmi$ sanat eseri, kanimca her acidan saygiyi hakeden cali$ma.

(bir byte'in tek cycle'in bile bo$a harcanmadigi) bu tarz bir emek bugunun teknolojisi uzerinde bir kere verilmeli.. ortaya cikan urunle herkes koltuguna yapi$mali. ah ah..
hesabın var mı? giriş yap