• leman sam sevme olasılığı yüksektir.
    dün gece hiç tanımadığı birine sırf ona benziyor diye vermiş olma ihtimali vardır.
    oha iğrencimdir artı sığımdır.
    (bkz: revenge fuck)
  • denyonun ona buna verenidir.
  • (bkz: olsa da yesek)
  • türk filmlerinde vardır böyle bir kadın modeli. vakti zamanında fakir ama gururlu bir genç kız iken sevdiği adam kendini terk edince intikam almak için çok zengin olmam gerek diye düşünüp fahişeliğe soyunur, hiç tanımadığı biriyle değil de binlercesiyle yatar ama bir tanesiyle köşeyi dönüp intikam için lüzumlu parayı toplayabiliyorsa intikam almak için tanımadığı biriyle yatan kadın da olabilir bu.
  • intikam misyonlarını gerçekleştirmeleri için yardım etmek istediğim kadınlardır.
  • intikam yüzünden damarlarında hissettiği adrenalin ve öfke ile o anki partnerine şehvet ötesi bir seks yaşatacağı kesin olan kadındır. o tanımadığı adam sonraları arkadaşlarına " hayatımın en güzel sevişmesiydi" diyecektir.
  • sacma eylem. en nihayetinde size kotuluk yapan birinden intikam almak istiyorsaniz birebir ona zarar vermeniz gerekir. yoksa siz sunla yatmissiniz onun cani yanacak vs gibi bir sey yoktur. zaten sizi sallasa size kotuluk yapmaz. boylelikle elinizde bakabileceginiz tek bir iyi yon olur. "en azindan sevistim"
  • intikam almak için illa "almak" mı lazım be kadın? diye sorulası varlıklardır.
  • basit.
  • aşkın nur yengi'nin seni aldattım isimli, her mısrasında ayrı bir tutarlılık dersi veren şarkısındaki kadındır.

daha gerçekçi örneklerde ise kadının eylem sonrası verdiği ilk kararın, aldattığını malum kişiye açıkla"ma"mak olduğu gözlemlenmiş, intikam sözcüğünün anlamı sorgulanmıştır.

(bkz: salladım ama arkasındayım)
hesabın var mı? giriş yap