• çok yakında yeni modelleri ile gün yüzüne çıkacak olan apple markasının amiral gemilerine karşı alınmış bir satın almama çağrısıdır.

muhtemelen tüm amerika mamerika ürünlerine karşı başlatılacak bu boykotu başkan fitilleyecektir. binali’de de iphone x vardı muharrem’de de. umarım yeni çıkan modelleri almazlar.

vestel telefonları hakkında araştırmalarımı başlattım. yeni telefon aldığımda markası vestel olacak. yerli malı yurdun malı herkes onu kullanmalı.

mesajım net kardeşim. umarım almışsınızdır. ayrıca youtube’da iphone xs çekilişi yapıyoruz diyen boş adamlar da umarım olmaz.

edit3: bazı kıt anlayışlılar vestel’e yerli değil içeriğini dışarıdan alıp yapıyor falan demiş. bu yüzden yerli değilmiş zaten. düşman bunlar bize yemin ediyorum. bir zorları bir kanayan yaraları var ama sebebini bilemiyoruz. öncelikle vestel yerli bir markadır. telefonun içerisinde bulunan işlemci, ekran, hoparlör vs. neyi dışardan alırsa alsın kapağında vestel yazması önemlidir. bursa’daki renault fabrikası değil bu amk. iphone’un da tüm içeriği özgün değil. ona da mı ya para aslında başka yerlere gidiyor diyeceksin. düşman bunlar düşman. kendilerini ezmek için elinden gelen her şeyi yapan başka bir millet yoktur herhalde.

edit2: arkadaşlar alamıyoruz diye bir şey yok. bu aletin hastası olan asgari ücretli kemer sıkıp gene alacak bunu zaten. işte olay da bu popi cihazın türkiye’de nefesini kesmek. kampanyanın amacı bu. biliyorum çok seviyorsunuz. bende şu an iphone 7’den yazıyorum. ama bundan sonra yok arkadaş.

edit: parası olan alsın kardeşim aramızdaki çingeneler kendini hemen belli ediyor. yok efendim ben dolarla maaş alıyorum otomatik zam alıyorum hah hah ha. senin maaşın bizim umrumuzda mı tatlım? utanmadan dangalak yazıyor bir de. vakti geldiğinde herkes taşın altına elini koymalı. y kuşağı bu kadar vurdumduymaz olmamalı.
  • sanane lan kampanyası.
  • abd türkiyeye atom bombası bile göndersene aynı adette satılacaktır o garanti. bizim öküzümüz başka türlü hava atamaz.
  • yazılışını görünce aslında niçin çin de çinli merdiven altı üreticilerle myphone yapıp piyasayı alt üst etmiyoruz diye düşündürdü. neyse konuya dönersek parasını vermek isteyen verebilir, desteklemek isteyen destekleyebilir. ne böyle bir kampanyayı gerekli gördüğümden ne de iphone alacak param olduğundan taraf tutmayacağım lakin unutayınız ki (bkz: herkesin hayatına kimse karışamaz)
  • hiiiihh.. bu da geldi tam oldu ... yukarı.. yukarı yukarı
  • (bkz: ağaoğlu myphone)

zaten fiyat olarak da dairenin yanında sırıtmayacaktır.
  • tartışmasız katılmadığım kampanya .iyi telefonlardır kendileri. ileriyi görüp yatırım yapma öngörüsü yok bende , hayıflanıp duruyorum . elimde 5s var taş gibi telefon ekran gidip gelmeye başladı. bu saatten sonrada almak zor. elindeki herhangi bir malı zarif kullanma becerisinden yoksun bir canlı olarak muadili nedir merak etmekteyim.
  • nasil aliyorsunuz lan zaten? araba parasi oldu bi iphone.
  • daha geçen hafta değeri 1 trilyon dolar olarak açıklanan apple şirketi için gerçekten çok hüzünlendirici bir kampanya olacaktır diye düşündüğüm slogan.

1 trilyon doları tekrar açalım malum her gün değişiyor.

1 trilyon 1000 milyar usd
    1 usd=6.4 tl (11.08.2018)
    1 trilyon 6400 milyar tl (yeni tl)
    1 iphone= ortalama 4500 tl
    75 milyon nüfusun hepsi iphone kullanıyor olsa
    75m*4500tl= 337,5 milyar tl = 52,7 milyar usd

şirket değeri içinde tüm türkiye (bebekler ve ölüm döşeğindeki yaşlılar dahil) iphone kullansa %5 ciro ve %0,82 kârlılığını etkiliyoruz. bu da sadece apple için geçerli.

toplam abd şirketleri içinde yapılan kampanya amerikan ekonomisini 1 asgari ücretlinin 1 sakız almayarak sakız şirketini batırma ihtimali ile aynı.
hesabın var mı? giriş yap