• yıllar önce hiç unutmadığım bir laf etmişti kendisi. fenerbahçede oynayan mitch smith rakibini geçerek baskete gitmişti. ismet badem de "cheeseburger gibi sıyrıldı" demişti. murat murathanoğlu şoka girmiş, "o ne demek öyle ismet abi "diyerek maçı anlatmayı bir süre bırakmıştı.
  • tam ortadan kayboldu, nerelerdedir acaba diye düşünürken, fb tv ekranında görünüp gülümsetmiş adam.
  • kendi kendine hidayete savaş açıp her konuğuna (fb-tv'de programında) bak hidayet şöle yapıyo sen yapar mıydın, sence niye böyle yapıyo felam gibi bi şekilde insanlara hidayete laf ettirmeye çalışan garip* biri olmuş.
  • bir maç öncesi yorumunda (büyük ihtimalle efes-ülker maçıydı):
    "bakalım bu maçı daha iyi savunma yapan mı yoksa daha çok sayı atan takım mı kazanacak" diyerek rakibinden az sayı atarak da bir maçın kazanılabileceğini iddia eden kişi. aman kalbinden basketbol sevgisi eksik olmasın.
  • bi kaç yıl öncesinde bizim liseye söyleşiye gelmişti.heyecanlı heyecanlı anlatırken öğrencilere hitaben bi hocayı göstererek 'siz şimdi dersteyken ne anlatıyo bu mına kodumunun keli diyosunuzdur' dedi.hocalar kıpkırmızı biz yerlerdeyiz.
    ben ve bi kaç arkadaşım arka taraflarda kendi halimizde otururken bizi sahneye çağırdı 'ne o artist misiniz' gibi laflar sölemişti tabi biz çıkmadık biraz ısrar ettikten sonra 'eğer gelseydiniz bilmem hangi ülkede bi maça götürcektim' falan dedi.
    okulda ufak elemanlara efes bayrağı dağıtıp fotoğrafını çektirmiş o haftaki fanatik baskette çıkmıştı fotoğraflar.
  • yillar once oynanan bir ülker-cska moskova maçında mola verildiğinde araya reklam girmis ve bu arada reklamin bitip canli yayina donuldugunu fark etmediginden canli yayinda anilarini anlatip yonetmenin ipne falan oldugunu soylerken canli yayinin girdigini fark edip dumur olan sahis.
  • insanların şuursuzca bok attığı kişidir. eğer bugün ülkede basketbol bu derece seviliyorsa beyaz gölge'den sonra en büyük pay sahiplerinden birisi ismet bademdir. emin olun o da bayılmıyor öyle bağırıp çağırmaya ama bir şekilde bu seyirciyi tekrar ekranların başına toplamak gerkiyordu. basketbol izleyen kesim zaten izliyordu her zaman ama izlemeyenleri de bu sporun içine sokmaktı amacı ve bunu başardı da. şimdi bu adama böyle laf atanlar acaba kaç tane seminerine gittiler? avrupa basketbolu konusunda türkiye'de bu adamdan daha fazla bilgisi olan bir insanın olmasının çok zor olduğunu biliyorlar mı acaba? kendisi bütün kulüplerin neredeyse finans yönetimine kadar bilmekteydi zamanında.**

şimdi herkese saçma gelen "aauuuvvvvv" şeklindeki bağırmaları ilkokul-ortaokul zamanında bizleri ekran başına bağlamadı mı? ayrıca bu adam maçları izler ve anlatırken bazı oyunculardan bile daha fazla yaşıyor ve bazen diyeceklerinde saçmalayabiliyor. zaten anlatmak istediğini anlayan anlıyor. anlamayanlar da anlamak istemiyor. basketbol camiasının bu kadar saygı duyduğu bir adamın böyle saçma bir şekilde eleştirmeden önce bir düşünülmesi gerekir. eğer şu anda milyonlar basketbolu seviyorsa bu adamın da payı hiç küçümsenemeyecek kadar çoktur.
  • bu aralar şaşırtıcı bir şekilde tvnet adlı kanalda program yaptıgını gördüğüm basketbol asıgı insan.niye daha cok insana ulasabileceği bir kanalda yayın yapmıyor onu anlayabilmis değilim.
  • bu adamın aşkı aşksa, allah kimseye aşkı nasip etmesin. bir şeyleri seviyorsa eğer, parçalayarak sevebilir, yamultarak aşkını dile getirebilir. öyle güçlü, öyle sevecen. bir de pek muzır ki sormayın amcası.
  • cok ozledim be ben bu adami,omer urundul'un ooovvvv seslerinden daha guzel bagirirdi.olsa da izlesem.yanlis bilmiyorsam her sali radyospor'da asist'i murat murathanoglu'yla devam ettirme cabasinda ama kendisini televizyonda gormenin keyfi bir baska,kocum benim'i bile izlettirebilir tekrar.
hesabın var mı? giriş yap