• kafa dengi, nazik yazar. ayrıca selçika diye bir ülke yok, evet, artık eminim. ama belçika neden iki kere, neden bu kadar kıymetli, hiçbir zaman bilinmeyecek.
  • londra'ya dönüşü yarın tüm angel'da coşkuyla kutlanacak yazar.
  • 9. nesil sabırtaşı yazar ve hak, hukuk savaşçısı. hoşgelmiş.
  • ius: bosna-hersek'in saraybosna şehrinde bazı türk müteşebbisler tarafından kurulan uluslararası saraybosna üniversitesi (international university of sarajevo)'nin kısa adı. içinde 1500 civarında 23 ülkeden öğrencinin eğitim gördüğü ve 10 farklı ülkeden hocaların görev yaptığı güzide bir kurum. eğitim dili ingilizce. sıkı bir hazırlık sınıfı var. gel gör beni ius neyledi!!!
  • roma hukuku'nda ius kelimesi hem hak, hem de hukuk kavramlarını karşılamaktadır. hukuk anlamıyla kullanıldığında ius, bir toplumda yürürlükte olan davranış kurallarını, hak olarak kullanıldığında ise hukuk tarafından tanınan yetkidir.
  • justice gibi , jurisdiction gibi ingilizce hukuk terimlerinin latince kaynağı.
  • ...
    ege denizi bu, efendi deniz
    ...
    işte çil çil koşuşan balıklar
    lapinalar gümüşler var ya
    eylim eylim salınan yosunlar
    onların arasında bulacaksın beni
    ...
    gözlerin yağmurdan sonra yaprakların yeşili
    bi de başını çeviriyorsun ki
    yanında ben varım

can yücel
  • ege üniversitesi ingiliz dili edebiyatı tarafından 2012 'de üçüncüsü düzenlenecek olup açılımı da international undergraduate symposium olan lisans öğrencilerinin konu başlıkları dahilinde bildiri sundukları tamamen öğrenciler tarafından yürütülen sempozyumdur. 2011'in başlığı borders iken 2012'ninki madness seçilmiş ve nisan-mayıs ayı gibi tekrardan düzenlenmesi umulmaktadır.
    http://www.ius.ege.edu.tr/
hesabın var mı? giriş yap