• kendisini kortlarda pek destekleyen yok sanıyorum. bunun en büyük iki nedeni estetik özürlü olması ve servislerinden başka hiç bir numarası olmaması. bir de malum tarkan filminde ahtapota taş atan deve çok fena benziyor.

6 yıl sonra gelen edit: yukarıda söylediğim ergenvari sözler için kendisinden özür diliyorum. şu an 36 yaşında ama bırakma doktor sen bu tenisi. ayrıca esprileri sağlamdır, twitter'da takipte.
  • araştırmadım.. sorup araştırmak lazım.. bu adam kariyeri boyunca en çok tie-break oyunu oynayan oyuncu olabilir.. başka hiçbir numarası yok.. servisimi kırdırmayayım yeter mantığıyla nereye kadar be ivo.. hayır madem servisini kırdırmıyosun bari karşıdakinin servisini kır.. nefret ettim yeminle.. ne güçlü forehand, ne güzel backhand, ne bir drop shot.. ne bi estetik.. yapıştır allah ne verdiyse serviste.. bu mu yani?
  • federer bugünkü maçta ilk sette tüm set boyunca karloviç'in tek servisini (sayıyla "1") karşılayabildi (sayı aldı topu çevirerek) onu da tie break'te yaptı, servis atmaya önde başladığı için de bu tek winner-return ile seti aldı. karloviç abi böyle bir şey. yani kendisinin servisleri dışında rakibe yapabildiği bir şey yok.

onun dışında federer zolanmadı bile servislerinde çünkü topa dokunmak imkansız, set başına 15 civarı ace, zorlanacak bi durum yok. ace'lerini izliyorsun.
  • herhangi bir maçta rakibi kim olursa olsun 20-30 hatta günündeyse 50 ace atmasına rağmen 2008 yılında monaco'daki atp series'te (bkz: atp masters series monte carlo) gael monfils'le olan maçında hiç ace atamayarak ve aksine 5 tane de ace "yiyerek" ilginç bir istatistiğe imza atmış olan tenisçi.
  • saka maka wimbledon'da bu yil yaptigi son 3 macinda servis kirma puani vermemis tenisciymis kendisi. ilk macinda 4 servis kirma puani vermis ama servisini kirdirmamis. 'one "hit" wonder' diyorum kendisine.
  • davis cup 2009 yari finalinde stepanek ile yaptigi macta tam 78 ace atmis, yeni bir dunya rekoru kirmis ama yine de yenilmekten kurtulamamistir.

elinden geleni yapmak bu olsa gerek...
  • bu adamla ben bir maç yapsam kendi servis attığım oyunları alabilirim lan.. return oyunu bu kadar yetersiz olan başka bi tenisçi daha bilmiyorum ben.. geçenlerde bir de açıklama yapmış.. "sadece tek bir vuruşla maç kazanabiliyorsam harikayım" falan diye.. yıkıl lan..
  • dünyanın 22 numarasıymış. bugün federer ile yaptığı maçı izledim ve gözlerime inanamadım. adamın tek olayı 2.06 lık boyu ve muazzam kuvvetini kullanarak servis atmak.. bir şekilde servis karşılandığı zaman karlovic topu tekrar karşı tarafa atamıyor bile. inanılacak iş değil cidden. bana göre servis oyunlarında dünyada ilk onda yer alır ancak servisi karşılandığında ya da rakibinin servisinde ilk yüze bile giremez. bu adam bi de önceki maçlarında servis kırmış. nasıl becermiş hayret vallahi
  • andre agassi'nin karlovic hakkında şöyle ince bir esprisi vardır:
    "eğer onu çalıştırıyor olsaydım, her yaptığı vuruş* için 100$ ceza keserdim."

ivo karlovic, iki küsür metre boyunda ace manyağı bir kuledir.
  • davidoff swiss indoors basel tenis turnuvası ilk turunda florent serra ile yaptığı maçta 11 servis oyununda 28 ace atan ve maçı 7-6 / 6-4 lük setlerle kaybeden tenisçidir. yahu arkadaş şu halimle o servis bende olsa yenerdim. sen kalk camış gibi servis at ve maçı kaybet.onada hak vermiyor değilim bir yandan, 2.08 boyla tenis kortlarında seri bir şekilde hareket etmek zor olsa gerek.
hesabın var mı? giriş yap