• oradan geçerken döven şerefsize küfür etsek 1 yıl yatarımız garanti
  • başı-sonu olmayan 10 saniyelik videonun tekrar tekrar üç kere oynatılmasından mütevellit haber (!). kadına şiddet gibi bir konuyu da magazine çevirerek işi sulandırmaktan başka bir şey değil bu.
  • başlığı açan arkadaş izmire sallamışta, basmane diyor güzel kardeşim basmane. suriyelilerin aile içi şiddetine, diğer suriyelilerin müdahale etmemesi zannımca.

git suriyeliler başlığında, suriyelilere çemkir. konunun izmirle bir alakası yok.
  • olaya karışsam ve kadın "sanane kocam o döver de sever de" dese ne diyebilirim ? sanki bu tarz olaylar yaşanmamış gibi konuşuyorsunuz.
  • basmane' de izmirli' den çok suriyeli var reyizinizin sayesinde.

çomar bey bu başlık tutmaz. geçiniz.

t: ak-gezen kara propaganda denemesi içeren 2 saniyelik video.
  • kardeşim videodaki yer izmir'in varoş yerlerinden biri olan basmane. suriyelilerin ve kekoların ağırlıkla bulunduğu bir yer. bok yoluna gitmemek için kimsenin müdahale etmemesi bence normal.
  • haberde kimse kadir şeker gibi olmak istemiyor şeklinde bir paragraf bulunuyor. burada toplum olarak şöyle bir problemle karşı karşıya olduğumuzu düşünüyorum.

kadir şeker olayı birçok insan için çok net bir örnek olarak karşımızda duruyor ancak olayın basına yansıması ile dava süreci arasında büyük fark bulunuyor. kadir şeker davasında ölen şahsın şiddet uygulamadığı ve sesini yükselttiği, kadına karşı bir şiddetin bulunmadığı, kadir'de bıçak olmasından dolayı olayın farklı yorumlanması vb. gibi birçok detay var. genel olarak bilinen ise dayak yiyen bir kadını ölümden kurtarırken katil olan bir kadir şeker var.

bu olayın tam olarak ne olduğu ve neden sürecin bu şekilde ilerlediği doğru düzgün açıklanmadığı sürece gerçek felaketlere de insanların böyle kayıtsız kalması şaşırtmayacaktır.
  • 10 saniyelik bir videoda daha sonradan ne olduğunu bilmiyoruz. yapılması gereken sokak ortasında yaşanan bir olayda güvenlik güçlerine acil çağrıda bulunmaktır.

kadir şeker olmak istemiyorsanız internetten kelebek bıçak alıp sallaya sallaya ortalıkta gezinmemeniz ve yolda gördüğünüz birinin kalbine bıçak saplayıp yerde can çekişirken tekmelememeniz kafi. kadir şeker acımasız bir katildir ve aldığı ceza çok çok düşüktür.
  • dün bursa görüklede genç bir kız darp ediliyordu. çocuk boğazını sıkıp, küfürler ediyordu. herkes bakıp yetinmekle geçti. ben de açıkçası son örnekleri düşünüp 'karışma musa, karışma musa' diye söylenirken artık dayanamadım ve çocuğu kolundan tutup çektim. çocuk üstüme yürüdü. ben de kendimi savundum ve bir yumruk attım. çocuk kalkıp, tehditler savurarak gitti. kızı kaldırmak için gittim. 'niye karışıyorsun. sevgilim o sen nasıl vurursun. benim evime o bakıyor. ister dayak yerim ister dayak atarım, karışamazsınız..' diye bağırmaya başladı. şok oldum. bir şey diyemedim. olsa olsa 17-18 yaşlarında ve bu durumu normal bir şeymiş gibi görüyor. çok şaşırmıştım. insan hiçbir şey için kendini bu kadar değersizleştirmemeli.
  • sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yermiş
    ülkede adalete olan güven kalmadığındandır
hesabın var mı? giriş yap