şükela:  tümü | bugün soru sor
 • yillar oncesinde magic boxta yayinlanan bir cizgifilmdi bu.bir gencimiz kendini james bond'un veliahti olarak gormu$ ve yaptigi cizgi filmle hepimizi de kendine ozendirmi$ti.birkac yil boyunca benim dolmakalemlerimden neden zehirli gaz cikmadigini kavrayamami$tim misal.

  kendini takdim etme $ekli de $udur bu abinin:
  "bond..
  james bond..
  cunyir."
 • amcası james bondun yolundan giden genç bond un maceraları. pek güzel değildir.
 • oyuncakları da vardı bunun... her figürün çeşitli özellikleri oluyordu. örneğin dalgıç james bond jr. ın karnında bir tıpa vardı.bu tıpanın altındaki boşluğa karbonat koyulduğunda, dalgıç james bond jr. suyun altında yavaş yavaş kabarcıklar çıkarıyordu.

  esas düşmanı; yeşil suratlı, sakallı, bıyıklı tipsiz bir herifti. hafızam beni yanıltmıyorsa flash gordon un esas düşmanına çok benziyordu. hatta belki de ondan araktı. onun dışında mavi takım elbiseli metal çeneli ve metal dişli bir düşmanı daha vardı. bunun oyuncağında da sağ kolunu kaldırdığınızda metal çenesi, yani ağzı açılırdı.

  haa bir de james bond jr. çok temiz yüzlü bir çocuktu:
  (bkz: http://www.bondcollection.com.ar/jamesbondjr.jpg)
 • bir bara gitseydi de şöyle bir diyalog kursaydı...

  - your order jr.?
  + milk...shaken not stirred!

  sonra ne bileyim ben...babası son model arabaların reklamlarını yaparken, o da son model uzaktan kumandalı arabaların reklamlarına girişseydi...

  baştan jr'a süt ısmarlatıp ibiş ettiğim için bond kızı konseptine girişemiyorum hak verirsiniz ki...

  peşinen edit: bütün bu hayal ettiklerim belki çizgi filmde olmuştur, bilemiyorum, izlemedim.

  [peşinsiz edit:james bond jr'ın çizgi fotosu ile demin gözgöze geldim pek sütlük değilmiş. kazık kadar herifmiş. bu saydıklarım da o çizgi filmde olmuş olamaz...benim bu hayal ettiğim jr'ı da mahalle kavgalarının/sapanların/meşin topların arasına atalım kurtulalım.]
 • en iyi arkadaşının ismini yıllardır akü zannederdim... meğer ipnenin ismi horace 'i.q.' boothroyd iii imiş...

  http://en.wikipedia.org/…_james_bond_jr._characters
  http://www.bondcollection.com.ar/james_1.jpg
 • türkiye’de yayınlanmamış, ecnebi bebelerine throwback yaptıran çizgifilm

  1965’de bir hikaye kahramanı olarak ortaya çıkmış. james bond’un yeğeni 003,5 imiş o zamanlar. 90’larda marvel de birkaç çizgi romanını çıkarmış
 • türkiye’de yanlış hatırlamıyorsam (ufak bir çocuktum) star 1’de yayınlanmış çizgi filmdir. star’da değilse, kanal 6 ya da hbb’de yayınlanmıştır.
 • çizgi filmini hiç hatırlamıyorum ama, 3-4 çeşit oyuncakları halen baba evinde bir köşede durmakta. paraşütlü olanı az 3.kattan atıp da kırmadım.