• erkek cinsel organına takılan isimlerden biri.
  • the big lebowski filminde bol bol kullanilan erkek cinsel organi tanimi.
  • bunun 15 hp'liğini kullanmıştık zamanında bir süre ve hala anıyorum kendisini. kafadan zor çalışırdı alet, çek çek kopardı kolların. elin oğlu sahilden biraz kürekle açar sandalı, sonra 2-3 kere çeker ipi ve gider. johnson sahibi ise ya ip ya da kürek çekerek kol kası yapar. sizi her an gittiğiniz yerde bırakabilir ki adrenaline bak. çalıştımak için uğraştığımız çok olmuştu ama kaldığımız hiç olmamıştı, şimdi hakkını yemeyeyim. çalışınca da vitese geçirdikten sonra da çok hızlı ve dikkatli olmalısın. çünkü çok kolay stop eder, rölantide vites değiştirmek bir hayaldir. geri vitese takınca da muhakkak stop ederdi, 5-6 yıl boyunca en fazla 10 sefer geri geri gitmişizdir, sonra bıraktık bu beyhude çabayı. hep 4 zamanlı honda kullananlara özenmiştim o yıllarda sözlük.
    denize hiç düşürmediğim için çalışır mı bilemem ama hiç büyük bir tamir görmediği için "sağlam" diyebilirim. senelerdir çalışmadı hiç, gitsem belki çalışır şimdi. ama onunla uğraşacak takatim yok. çok yormuşsun beni zamanında johnson, çok.
  • cok uzun bir sure 98 model 521cc yazili 25hp lik modelini kullandim. uzun derken yaklasik 10 seneden bahsediyorum. bu sure zaafinda ben kac kere denizde kaldigimi hatirlamiyorum.

johnson motorumdan cok daha eski 9.9 hp motorumu 3 sene sonra calistirinca bile 4-5 cekiste calisirken, johnson efendi her sene nazlandi. su kayagi yaptigim icin kasnaklari parcalandi. bir muddet sonra gucten dustu. daha fazla benzin yakmaya basladi. sonunda elden cikardim. bu sure zarfinda misal arkadasimin daha eski daha bakimsiz 2,3 kere denize dusurdugu yamaha bile daha sorunsuz calisip daha suratli gidiyordu. ustelik kullandigimiz tekneler ayniyken.
  • 2.5, 4, 6, 9.9, 15, 25, beygir seklinde gidip, bildigim, gordugum kadariyla 550 beygire kadar, kictan takma motorlar ureten firma.
  • zamaninda 6 hp lik kisa saftli kictan takma bir versiyonuna sahip oldugum deniz motoru. kisa saft aslen gol felan gibi sig mekanlar icin dusunulmus ancak denizdeki en ufak dalgalanmada motorun performansini etkileyen bir unsur olmaya yuz tutmustur. 4, 5 metrelik fiber, balik tutmak icin tasarlanmis bir tekne icin 6, 9.9 gibi hp ler yeterli ve makbuldur.ama siz yok abi ben hiz tutkunuyum derseniz minimum 50 hp den baslanmasi onerilir.
  • en çok sorun çıkaran ama bir gece denizin ortasında yattıktan sonra bile çıkarıldığında çalışan garip bir teknolojiyle üretilmiş deniz motoru..
  • iyi tutturulmadigi takdirde denize dusebilen fakat cikarilip temizlendigi takdirde yine calisabilen bir deniz moturu markasi (bkz: denize motor dusurmek)
  • "john" ve "son"* kelimelerinden türemiş bir isim.
    (yani öyle olması lazım; yoksa yüzeysel bilgime kıçınızla gülüp ağzıma tükürürsünüz!)

magic johnson misal... hokkabaz johnoğlu...
hesabın var mı? giriş yap