• kendisi hasta benficalıdır, para için portoyu çalıştırmaktadır. "burda bi kariyer yapayım sonra zıplarım başka bi takıma" diye düşünürken farkında olmadan önce uefa'yı sonra cl'yi alınca sinirden kudurmuş, "böyle başarının içine tüküreyim" diyerek kupa törenini terketmiştir.
  • portekizlilerin bile futbolculuğu hatırlamadığı bir kariyere sahip teknik adam. bobby robson un talebesi. 1992'de kesin olmayan bir bilgiye göre önce robson un tercümanı olarak başladığı görevini, iskoçyada aldığı antrnörlük sertifikaları sonrasında robson un has adamı olarak devam etmis. robson ile ülkesinde sporting lizbonve porto da çalışan sonra da beraber ronaldo nun barcelona da kadroda olduğu sezon ispanyaya giden mourinho 3 yıl da louis van gaalın yardımcılığını yaptı. 2002-2003 sezonunda porto ya uefa kupası, lig şampiyonluğu ve lig kupasını kazandırdı. 2003-2004 sezonunda lig sampiyonluğu ve şampiyonlar ligini de süpürdü. bugüne kadar götüremediği parayı gelecek sezon chelsea nin başında bulması bekleniyor.
  • kazandığı maçlardan sonra sanki boka basmış gibi bir yüz ifadesi takınan teknik direktör. o yendiklerin senin rakibin annem, bu da futbol; bir oyun.