• gençlerin geleceğe dair umudu yok bari kafelerde tanışsınlar sevişsinler.
  • bir anlamadınız gitti ya.

t : kafeye gitttiginde bir çaya 10 tl, bir dilim pastaya 30 tl verdiğimiz için batmış olma durumumuz.
    peşinen gitme diyecekler için soruyorum bir yere gidip birkaç saat kafa dagitmanin bedeli 100 tl normal mi sizce ?
  • istanbul'un nüfusu (vatandaşı, mültecisi, turisti....) 20 milyon
    %10'u zengin olsa
    2 milyon
    4 kişilik aile olsalar
    500bin aile....

2 milyon kişi istanbul'daki her lüks kafeyi doldurur taşırır, a.koyar.....
    500bin lüks araba istanbul'un tüm caddelerini doldurur.
    ama sadece %10 bu.

yani diğer %90 nerde?

adam yola bakıyor "araba var" diyor.
    aq malı yolda araba olur zaten.
    bak metrobüse, otobüse, metroya...
    onlar da tıklık tıklım, demek ki onların da arabası yok.
    doğru yere odaklanmak gerek.

evet kafeler dolu ama evler de dolu.
    dışarda yiyemeyen milyonlarca insan da evinde oturuyor kös kös,
    s.git say bakalım kaç kişi evde?
  • bunun nedeni, öğrenci gençliğin ekonomik krizden etkilenmemesidir. zavallı babaları, anneleri etkileniyor. biz yaşayamadık, çocuklarımız yaşasın diye yemeyip yediriyorlar, giymeyip giydiriyorlar bilmem ne kuşağına
  • e biz bunları hep anlattık babayiğit..

(bkz: #130387383)
  • krizler zengini daha zengin yapar, fakiri batırır. bu hep böyle olmuştur, şaşıracak bir şey yok. ayrıca yok olmak üzere olan orta sınıf da eski alışkanlıklarını sürdürmek için son çırpınışlarda, o yüzden kendilerini bir süre daha restoranlarda, tatil mekanlarında vs göreceğiz, sonra sahadan çekilecekler mecburen. insan psikolojisi böyle keskin değişimleri hemen kabul etmez, bir dönüşümdür bu.
  • bunu diyen genelde dayılar oluyor, kendi zamanlarında böyle şeyler pek ulaşılamadığı için istiyorlar ki bizde öyle şeyler yapmayalım. hayır kardeşim sen ot gibi yaşadığın için bende öyle yaşamayacağım
  • bakın buraya güney afrika ile ilgili bir site linki bırakıyorum . fotoğrafta çok güzel mekanlar var ve dolular.

afrika muhteşem değil mi ? kafeler mekanlar dolu, demek ki afrika fakir değilmiş ...

öyle mi ? hah işte öyle değil..

tek başına şehirde dolaşmaya kalk , 3. dakikada götünden şişlenirsin. millet açlıktan kendi çükünü kesip yeme seviyesinde.

ülkenin azınlık bir sayısı tüm ülkeyi sömürüyor..... evvet türkiye gibi..

yani bu başlığı açan kişiyi tenzih ederim ama bana şahsen büyük bir dallamalık gibi geldi.
  • ya provokatörün birisin, ya geri zekâlı.

(bkz: make your choice)
  • lübnan heralde?
    bankadan para çekemediğiniz, elektriğin saatle verildiği lübnanda kafeler dolu.
    havalimanı vızır vızır çalışıyor, inanır mısın yolda araba var ve trafik de oluyor.

insanca yaşamanın “lüks” sayılmadığı bir dünyayı anlatırdım ama klavyemi yoramayacağım.
hesabın var mı? giriş yap