• her degıshık sharta her degıshık psıkolojı ıle gogus gerdıgım acaıp unutkanlık ve acaıp sorumsuzlukdan kaynaklanan, bazen gunde besh kere ınatla yaparak rekor kırabıldıgım gecenın bı yarısı oldugunda acaıp can sıkıcı olabılen salaklık cheshıdı , bılımum chozumlerım uretımı ıtınayla yapılır.(yedek anahtar yaptırtıp guvenlı bı yere bırakmak harıch ... pek heyecanlı olmuyo o heheh)
  • anahtar unutma tiribi:)
  • "hayir nurten teyze ashurenizi yemek istemiyorum, kabak tatlisi hich sevmem hem zaten annem birazdan burda olur" demek durumunda kalabileceginiz durum
  • tatil köyünde; duş almak ve giyinmek için sadece yarım saatin varken anahtarını önceki gece sende kalan "zeki" erkek arkadaşının yanında götürdüğünü kapının önüne gelince farketmek ve dooru resepsiyona dönüp anahtarının yedeği olmadığını öğrendiğinde cinnet geçirip tüm köyü altüst ettiğin halde erkek arkadaşını bulamayıp, isyan edip, kriz geçirip bi de üstüne üstlük işe geç kalmak durumu
  • araştırmalarım gösteriyor ki, kapıda kalacağınız sırada deli gibi çişiniz gelir.o yüzden her zaman yakında bi yerlerde yedek anahtar ya da lazımlık bulundurun.
  • zeki aile bireyinin kapının arkasına anahtar koymasının olası sonucu. *
  • 2002-2003 eğitim öğretim sezonu içerisinde onlarca kez yaşanmış hadise. yurda yerleşilen gün yurt müdürü sabonun odasında olmaması ve bu yüzden yerleşilen odanın anahtarının edinilememesi nedeniyle ve üşengeçliğin hat sahfada oldugu "amaan şimdi kim gidip 'ver benim anahtarımı' dicekde sabo*nun yarım saat vaazını dinlicek" tipli bir bünye ile daha bi çok kereler yaşanmaya devam edecek olan hadise.

ilk bi kaç kez yaşandığında 5. kattan taa zemin kata kadar inip çıkılmasına neden olmuştur. fakat sonraları tecrübe kazanan bünye sayesinde, daha yurda girer girmez "acaba odada biri var mı, anahtarı bekçiden istesem mi" polemiğine girmeyip, anahtarı edinip o şekilde odaya çıkıldığı için odada biri olsada olmasa da kapıda kalınmaz. fakat yurttan çıkarken anahtarı bekçiye vermeyi ve anahtarı alırken verdiğiniz okul kimliğini almayı unutmamalısınız.

ayrıca yaşanan bu kapıda kalma hadiseleri sonucunda, oda arkadaşları tarafından kapı üzerine "kapıyı kitlemeyin" bile yazılmıştır. çogu zaman işe yaramamıştır fakat yine de allah razı olsun...
  • yaz boyunca tatilini kapıdağ yarımadası'nda * geçiren kişilerin yarımadanın ismini "kapı" diye kısaltarak söylemeleri sonucu ortaya çıkan anlatım.

-nerdeydiniz yazın?
    -of be abi, yıllardır aynı, üç ay yine kapıda kaldık.
    -hade canımm!

(bkz: kuşadasına ada demek)
  • arkada$ları ile aleme gitmis bir kocanın eve cok gec saatte gelmesi durumunda ya$ayabilecegi durum.
  • -nereden geliyorsan git orada kal bu gece.
    -ulan ac sıctıgım kapısını kıracam yoksa salak karı.
    -burası yol gecen hanı degil git baska yerde zıbar!
    -hanını da ananı da töbe töbe...
    dialoglarının yasanabilecegi kapı onu sendromu.
hesabın var mı? giriş yap