• ne sik yerse yesin yaranamayan erkektir.
    erkektir.

çıkartın ağızınızdaki baklayı siz de rahatlayın biz de rahatlayalım.
    deyin ki;

"biz birileri bizim tutarsız arzularımızı, değişken ruh halimizi, seks karşılığı tatmin ettiğimiz sosyal ihtiyaçlarımızı desteklemediği sürece mutsuzuz.
    bu dünyada erkekler olmasa bunalımın dibine vuracağız, sıkıntıdan bayılacağız.
    öte yandan 400.000 yılda alışveriş yapmak dışında kendimize bir eğlence yaratamadık. erkeklerin dünya kupaları var, basket maçları var, organize olmayı ve rekabeti içeren on bin yıllık mazisi olan eğlence kültürlerini yaratmışlar. buna rağmen halen kendi kendimize kaldığımızda erkeklerin mutlu ama aptal canlılar olduğunu düşünecek kadar negatifiz.

oysa bu aptal canlılar bilinen neredeyse tüm yararlı icatları da yapabiliyorlar.
    nobelin kendisi de dahil o ödülü son yüzyılda kazananların %97'si erkek.

bir yerde bir hata yapıyoruz ama bunu söylemek işimize gelmiyor."

şunu deyin emin olun sorunlar çözülecek.
    yoksa bu böyle yürümüyor.

vallahi satarım köyü ha!
  • kendisine kibar davranan erkeklerin kendisini sikmek istediğini düşünen çirkin kadınlar tarafından alt metinleri karıştırılan, sıradan bir harekettir. bunu hayatında ilk defa gerçekleştiren erkeklerde ve hayatında ilk defa bu kibarlığa maruz kalan kadınlarda gerginlik olabilir. her iki cins için de ilk gerçekleşme 35 yaş sonrasına denk gelirse travmatik sonuçları olduğu da görülmemiş değildir.
  • kadın kapıyı açıp erkeğin geçmesini beklediğinde kapıyı tutup, "çok kibarsınız ancak ben o kadar kaba değilim" diyerek kadına yol veren erkektir. kadına güzel hissettirir. görgü kuralları iyidir.
  • hatun kişinin kalça bölgesini daha dikkatli inceleme fırsatını yaratmaya çalışan erkektir. evet! tam tahmin ettiğiniz gibi! makina mühendisiyim
  • benim bu erkek. kapıyı da açarım, gerekirse beklerim de. tamamen nezaketimden ama göte de bakarım o ayrı.
  • şimdi burada bu erkeğin nezaketini gereksiz olarak görenlere cevab vermek istiyorum.

nezaket dediğimiz şey, gereği olmadığı halde yaptığımız kibar davranışlardır. kadın aciz mi ki kapıyı tutuyor çantasını taşıyor? hayır değil. olmadığı halde tuttuğu için nazik zaten. kapıyı tutmasa ay ne ayı demiyoruz. aciz bir kimseye kapıyı tutmadığı zaman ayı diyoruz. çünkü <capslock>aciz kişiye kapıyı açmak zaten gereklidir. <capslock>

gereği olmadığı halde yapılan güzel davranışlar insan hayatını mutlu kılan şeylerdir. sözgelimi bankadaki gişe yetkilisinin bana gülümseme gibi bir zorunluluğu yok. ama gülümsemesi nezakettir ve gülümserse ben mutlu olurum. olayı acziyete indirgemek de ne kadar mantıklı bunu benim aklım almıyor.
  • kapıdan önce kadın girer, kapıdan önce erkek çıkar kuralını ben ipek ongun kitaplarında okudum. mesela ipek ongun ağır kezban stayla yazar ben de kezbanım yani yalan yok kardeş asdfgdfs

her neyse ne diyordum, bu erkeklerden çok kalmadı. nezaket kuralları öldü aslında topyekun. kız kendince haklı beyler. çünkü metrobüse binerken dirsek dirseğe mücadeleye girdiği adam, plaza kapısından girerken ona yol verince kız şoka uğruyor ve ardında artniyet arıyor. buradaki herkes de onunla dalga geçiyor. sanki çok naziklermiş gibi.

ben nezaket kurallarının ölmesine çok üzülüyorum. özümde kibar binsanım lan ben asdfghfgdfsd tamam mühendislik fakültesinden dişi bir recep ivedik olarak çıkmış olabilirim. ama özümde kibarım. neyse ne diyecektim, üzülüyorum nezaket kurallarının ölmesine. bana kimse kapıyı tutmuyor çünkü. tutsunlar be. yazık bana da. elimden valizimi ben eline tutuşturmadan alıp taşıyan erkeklerle bile gezemedim. sevgiliden filan bahsetmiyorum burda, aile arkadaş sevgili falan hepsi dahil buna. öyle 24 yaşıma kadar hep kendi valizimi kendim taşıdım kös kös. sonra niye taşıyorum ki lan ben diyerek, taşı bunu demeye başladım asdfgdfsd

kapıdan önce kadının girmesini bekleyen erkek bence otobüste yaşlı amcalara yer verip esnerken de ağzını kapatıyorsa evlenilecek erkektir. özellikle esneme kısmı çok önemli kızlar. benim evlenilecek/uzun süreli ilişki kurulacak erkek kriterim, esnerken ağzını kapaması ve öksürürken kafasını yana çevirmesidir. *üzgünüm ama koskoca mühendislik fakültesinde bu iki kriteri yalnızca 8 erkek karşılıyordu ve hepsinin sevgilisi vardı*

etrafım ayılarla çevriliymiş lan. nasıl acıdım kendime. derhal zengin olup elit semte taşınmalıyım /..\
  • ince düşünmüştür, ince davranmıştır ama böyle bir zorunluluğu da yoktur. neyi tartıştınız ki 6 sayfa boyunca.
  • takdir edilesi erkektir. kibardır, beyefendidir.

erkeklerin buna karşı olmasını bir derece anlarım yapmak istemez ama yapanları görür çekemez falan filan ama bunu beğenmeyen kadınları anlayamıyorum. illa bir şey bulmak lazım illa memnun olmamak lazım herhalde ondan.
  • bu benimdir. ama prenses sendromu yasayan hanim kizlarimizin bir tesekkuru veya tebessumu cok görmeleri bu aliskanligin bitmesine yol acar.
hesabın var mı? giriş yap