• ırkçı düşüncelere maruz bırakılmaması gereken müteahhit. bu vesile ile şunu söylemek istiyorum ki halklara, etnik gruplara, farklı kültürlere ve inançlara hiçbir önyargım, hiçbir garezim yok. hiçkimsenin din, dil, ırk, cilt rengi ve etnik köken nedeniyle ne pozitif ne de negatif ayrımcılığa tutulmasını istemiyor ve bunların olmadığı, herkesin kardeşçe yaşadığı bir dünya düşlüyorum.

amma velakin şunu söylemek zorundayım ki, bence karadenizli müteahhit denen insan evlatları, bu ülkenin başına gelmiş en büyük felaketlerden birini teşkil etmektedir. istisnaları özür dileyerek tenzih ederim ama görüşüm maalesef bu yönde.

bulunduğum yerdeki apartmanlar yeni. hani, göz var nizam var. parsele enine boyuna dikilecek apartman sayısı belli ama o kadar tıklım tıkış dikmiş ki karadenizli kardeşlerimiz binaları, tüm haneler göt göte. pencere açamaz oldum, açmamla birlikte karşıma sigara içen donlu adamlar dikiliyor, uzansam herifin sigarasını yakacam o kadar yakınız. evin güya terası var, terasa bi çıktım mı atlet içinde, içlik içinde kalıyorum, resmen sinir harbi, ya adam pes edip içeri giriyor ya ben. kondisyonlu bi hırsız azmetse teraslardan seksek oynar gibi seke seke tüm evlere girecek, kalas koymaya falan da gerek yok. çamaşırları astığım bi oda var, güneş girsin diye perdeyi falan açıyorum mecburen, hilafsız söylüyorum odanın iki kulaç berisine apartman diktiler. inşaatta çalışan işçiler kaç beden giyiyorum, ne renk don giyiyorum, tişörtlerin üzerinde ne yazıyor hepsini öğrendi. allah orada bekar yaşayan kadın kardeşlerimize sabır kuvvet versin. evde cam açamadığım için klimaya abandım, zaten nereye açıyorsun rüzgar alacak yerin mi var? bu yazıyı temmuz ayında burnumu çeke çeke yazıyorum, ettiğim küfrün haddi hesabı yok.

hamşolar bir de "anahtar teslimi lüks apartman yapıyoruz" diye yeraltı otoparkı yapmışlar tüm apartmanlara, ulan o zihniyetle yeraltı otoparkı sizin neyinize, nissan micra'dan hallice araç giremiyor. iki apartman daha dikecez diye otopark girişini dar yapmışlar monakoyum, dönüşü alıp da otoparka girmek mümkün değil, hepimiz kapının önündeki göt kadar yerde birbirimizin üstüne park ediyoruz. müteahhitin adamıyla konuştum herif gözümün içine baka baka daha küçük araba al sen de dedi, yani dünya üzerinde şöyle bir pişkinlik daha var mı siz söyleyin sevgili okurlar. geçen sene kapadokya'ya gittim, kaymaklı'da, derinkuyu'da, gaziemir'de (izmir'dekiyle karıştırılmaması) sivişli'de falan yeraltı şehirleri var, elin hitit'i milattan önce bilmem kaç yılında o kapıdan atıyla arabasıyla girileceğini hesap etmiş de ona göre kapı yontmuş, sene 2013 sen elinde ölçüm cihazı otoketi bilmem nesi, passat girer mi la buradan diye akıl edemiyorsan aydıngerine sıçayım senin. (hala kullanıyorsanız tabi inşaatçılar)

bakın sevgili karadenizliler, bakın sevgili kuzeyin oğulları, sevgili denizin çocukları, iş ciddi. biz bu adamlardan bahsederken lafa "karadenizli" diye başladığımız sürece dünya barışını ve halkların kardeşliğini tesis edemeyiz. illa ki bi ayırımcı, bi faşizan taraf olur. çekin şu adamları tek tek kenara, konuşun. "bak güzel kardeşim" deyin, senin yüzünden john lennon mezarında ters döniy, ha şu amina kodumun evlerini doğru yapın da, uşaklar sizin yüzünüzden lafın ucunu bize dokundurmasın" falan deyin. böyle olmuyor, bu işi çözerseniz siz çözersiniz. hadi göreyim sizi.
  • gripeace
  • çoğu trabzonludur.
  • türkiye'nin sehirlerini adeta bir tuval gibi islemekte, tabiri caiz ise tuvalet gibi kullanmaktadirlar.
    (bkz: türkiye'nin en çirkin şehri)
  • bütün ülkeyi iğrenç bir mimariye boğan zihniyettir. salgın hastalık gibi her yere yayılmış bu kitle, antalya da da aynı bozuk mimariyi yaymış, diyarbakır da da. çürük, zevksiz, göz kanatan yapılarla memleketi mahvetmiş zihniyet.
  • yakın zamanda konkordato ile tanışmıştır.
  • meslek etiği nedir bilmeyen, sadece aldığı paraya bakan kişi
  • en büyük rakipleri chp belediyeleriyle çalışan kürt,alevi müteahhitlerdir.
hesabın var mı? giriş yap