• geçen gün bu sitelerden birinde gezinirken merak edip "anahtar kelime" bölümüne "kasap" yazdım. çıkan sonuç içler acısıydı:

* kesim, parçalama, ve et işleme süreçlerinde en az 5 yıl deneyimli,
    * planlama, organize etme yetilerine sahip,
    * pratik, sorun çözücü, yaratıcı ve pozitif düşünebilen,
    * güçlü iletişim becerisine ve liderlik özelliklerine sahip,
    *...

(bkz: bokunu çıkarmak)
  • (bkz: amele pazarı)
  • yenibiriş, kariyer.net ve secretcv için konuşuyorum. ismi cismi duyulmamış (ve duyulmak için can atan) bazı firmaların reklam amaçlı ilan verdiklerini düşündüğüm sitelerdir. yoksa afedersiniz taksimde göt kadar bir otelin (internette sitesi bile yok) 45 tane ayrı pozisyon için aday araması bana çok mantıklı gelmiyor açıkçası.

kısaca buraların da boku çıktı belli ki.
  • ismi lazım değil bir tanesinde tam 61 başvuru yapmışım. hala işsizim. bir de bu kurumsal firmalarımız cici kelimelerle 'başvurunuzu görünce şampanyalar patlattık işte aradığımız eleman bu dedik ama sonra bir de baktık ki meğer başkasını almışız, kısmetse bi dahakine' diyor. bebeğim son 2 ayda hepitopu 4 kere cvme bakılmış siz kimle t**k geçiyorsunuz?
  • is bulma umuduyla binlerce insanı sitelerine uye yapan ve olusturdugu veri tabaniyla kullanici bilgilerini ucuncu sahislara para karsiligi satan sitelerdir.
  • işbu siteler işverenin dibine kadar yanında duran, iş arayanlar içinse hakkaniyet konusunu hiç umursamayan cangıllardır.
  • bazı adamlar bir araya gelmişler,

-abi eğitimli iş gücü artıyor, dolayısıyla gelir beklentisi yüksek personel/işçi yığınları oluşuyor. bunların bir kısmı çalışıtırılıyor ama bu böyle gitmez!

demiş birisi.

sonra düşünmüşler,

-bunların eğitimli olmaları egolarını yükseltiyor, bunu nasıl kırarız?

diye.

sonra bir ışık gelmiş, masalarına nur inmiş, tövbe estağfrullah bi tuhaf bir şey olmuş. bu ışık huzmesi gittiğinde,

-abiler, ablalar bakın öyle bir şey yapıcaz ki hem şirketleri sikicez hem de personel adaylarını!

demiş bir diğeri.

en sonunda da bütün bunlar olmuş işte. şirketlerden yüzlerce milyar kazanç. bütün sonuçsuz aramaların sonunda,

-ne iş olsa yaparım ağabey!

diyen personel adayları.
  • tahsilli çaresizlerin sanal umut kapısı.
  • üyelerinin mesajları ve verilen cevapları super olan sitelerdir..

soru
    merhaba arkadaşlar. herkese kariyer arayışında başarılar diliyorum. yakın bir zaman önce koç-allianz sigorta a.ş. ye müşteri temsilcisi pozisyonuna başvuruda bulundum. önceki tecrübelerimden pozisyonun ne olduğunu az çok biliyorum. sizlerden ricam bu şirketle daha önce görüşmesi olanlar mülakat,pozisyon, çalışma şartları gibi konularda bilgi verebilirse çok sevinirim. herkese kolay gelsin.
    cevap
    kardeş ben bi hafta önce falan gittim o iş iş değil asgari ücret veriyolar ve günde an az iki müşteri ziyareti yapcaksun dediler ve hiç bi şekilde yol ücretlerinide karşılamıyolar ayrıca bana sanki iyilk yaparmışcasına sigorta yapcaz dediler bende onlara öpüyorum yanaklarınızdan dedim ve çıktım geldim
hesabın var mı? giriş yap