• sokak kedisi nüfüsunun fazla oldugu beyoglu cihangir gibi semtlerde rastlanan, evinde en az 20, 30 kedi beslemekle yetinmeyip, sokakta da sayisiz kediyi doyuran, kisirlastiran kadinlara verilen isim ve payedir. kedi anneleri hakkindaki gözlemlere dayanarak; hemen hemen hepsinin yalniz yasadigini, orta yas ya da üstü bayanlardan olustuklarini, sokakta gezerken ellerinde sürekli mama, ciger, sakatat tasidiklarini, tüm servetlerini kedilere yatirdiklari için kendi ihtiyaçlarini ikinci plana attiklarini ve bundan dolayi da genelde bakimsiz göründüklerini söyleyebiliriz. muhitlerinde kedi annelerine mahalle halki müdahale etmemeye çalisir, sevenlerinden çok sevmeyenleri vardir ve onlara deli gözüyle bakilir. onlarsa bu yaklasimi hiç umarsamazlar ve kendileri ile kedilerinden olusan dünyalarinda kimseye zarar vermeden yasar giderler. ha denir ki evleri pistir, birbirlerini çekemezler, hayvan muhabbettinden baska bir sey konusmazlar, vs vs... bunlari bosverin, zira onlardan biriyle evlenmeniz gerekmiyorsa dert etmenize gerek yok, sadece elestirmektense disarda hayvanlara göz kulak olan birilerinin olmasini bilmek daha tercih edilesi bir durumdur.
  • bir yaşam tarzı, varoluş biçimidir.

kedinizle "annem" diye konuşmaya başladınızsa geçmiş olsun artık siz de bir kedi annesisiniz.
  • cocuk yapmak yerine, evinde sürüyle kedi besleyen, bu yüzden de sürekli gicik imalara maruz kalan di$i ki$i, kurum, kurulu$.
  • cahillerin, düz adamların zoruna gitmiş tanım ifadesi. insan, ruhunu ve bedenini beslediği her varlığın annesidir. "anne kavramının kutsallığına saygısızlık içeriyormuş" da bilmem neymiş. kedinin değeri yok ya gözünde, çünkü aklı sıra kedi bir hayvandır değersizdir ...

biliyor musun ki acaba yaşayan her varlık aslında yaradan'ın bir tecellisidir ve çook değerlidir.
    anne olan her varlığa yaradan "rahim" sıfatını bahşetmiştir. rahim ise sevginin besleyen, büyüten, doyuran bir veçhesidir.

bir bakmayı bilebilseydin eğer! bir görebilmeyi becerebilseydin! sokakta yanından geçen o kedinin üzerindeki beneklerde, çizgilerde, renklerde "sıbgatullah"ı görebilseydin! böyle ham ham konuşur muydun acaba...

evet kedi annesiyim, anneannesi de olurum inşallah!
  • yalnizlik ve sevgisizlikle gelen depresyon hali.
  • bir kedi babası olarak başımızın tacı anneler. annelik kutsalmış da böyle şeylere alet edilmesinmiş. ebu hureyre'ye bu ismi veren peygamberin dini söylüyor değil mi kutsallığı? o eziyet ettiğiniz hayvanlardan helallik de alamıyorsunuz sevgili dindarlar, hesabı nasıl vereceksiniz acaba? yaşayan her can kutsaldır, onlarla ilgilenen herkes annesi babası olabilir. kavramın kelime haline değil anlamına odaklanın. emin olun hayatınız çok daha güzel olacaktır.
  • kaşarların kendine uydurduğu kalıp.
  • sırf bunlar yüzünden tanıdığım 3-4 kişiyi evlenip boşanmış sanmıştm.

“ - ben de ne yapayım 3 yaşındaki kızımla başbaşa yaşıyoruz .
    - anladım yanlış anlamazsanız eğer babası vefat mı etti peki .
    - yok be kedimden bahsediyorum ehehehe “

“- kızım bugün 2 yaşına bastı
    -aaa öyle mi allah analı babalı büyütsün maşallah adı ne ?
    - karamel
    -… “
  • hayatında, kendisine muhtaç olan herhangi bir canlıya bakmamış, sorumluluğunu almamış, herhangi bir nefes alan organizmayla içten bir bağ kurmamış insanların salladığı kişi.

kedimle ilk denk geldiğimizde bu sorumluluğu istemediğim için sahiplendirmeye uğraştım ama olmadı. ara ara çok daraldım ama sokağa salmak istemedim çünkü zayıf bir yapısı vardı. zaten 1 ay sonra da hayvanı rahata alıştırıp sokağa salmak epey bir kötülük yapmak oluyor.

ben yalnız olmadım pek hayatımda. şu sıralar öyle olmasa da. ailem ve arkadaş çevrem hep yakınımdaydı, her ne kadar tam olarak ait hissetmesem de. bir evde bir kediyle yaşamaya başladıktan sonra siz de değişiyorsunuz, bakış açınız da değişiyor. ben yalnız olduğumu bir kedi hayatıma girdikten sonra anladım. gerçekten süreç, bir bebeğe bakmaya benziyor çünkü sizden yemek ve ilgi istiyor. oyun istiyor ve bu, onun doğasının bir parçası. hasta olunca sizin sorumluluğunuz olduğu için endişe ediyorsunuz. birine emek vermemiş insan, bunun sizin tarafınızdan yarattığı bağlanmayı anlayamaz.
    gereğinden fazla herhangi bir şeye düşkün olmak normal olmayan, mesela crazy cat lady olup etraftaki insanları sözel olarak taciz etmeye işi vardırmak gibi. kaldı ki her şeyin aşırısı zaten yadsınır. birtakım aymaz insanların kaçırdığı nokta şu: kedi annesiyle alakalı değil, herhangi bir şeyde bir başkasına rahatsızlık veriyor olup olmadığıdır, asıl ölçüt alınması gereken.

ekşi güzel ortam ya vallahi. ne olursan ol, kim olursan ol; fikrini yazabildiğin gibi, sıçabilirsin de.
  • annelik içgüdüsüne sahip ancak bir erkeğin kendisinden çocuk yapmayı uygun görmediği hetero kadınların, kendilerine uydurdukları sikim sonik bir kavram. gidin kedi yerine bir çocuk evlat edinin ona bakın. çocuk yurtlarında sahiplenilip sevgi bekleyen onlarca kız çocuğu var. ama anlatamazsın böyle tiplere çünkü kafayı kedi-köpek komutanlığı ile sıyırmışlar, sokak kedilerine kendilerinin yaptıkları iyilikleri siz insanlara yapmıyorsunuz diyerek akla mantığa aykırı bir argümanla kendilerine iyilik meleği havası vermeye çalışırlar.

genetik veya başka sağlık sebepleri ile anne olamayan kadınları bu kategori dışında tutuyorum.
hesabın var mı? giriş yap