şükela:  tümü | bugün
 • insanı yerlere yatıran muhtesem bir komedi dizisidir. hyacinth ayni bizim yan apartmandaki bir komsu kadina benzeyen bi gosteris budalasidir. soyadi bucket'tir, ancak bundan utanir, ne zaman kendisine bakit diye hitap edilse hemen bukeeeey (fr. bouquet) diye duzeltir.

  kapi komsusu elizabeth erkek kardesi emmet ile yasar. hyacinth'in cok deger verdigi çin porseleni cay takimina zarar vermekten asiri derecede tirstigi icin cay daveti almak onun icin kabustur... emmet ise piyano calabilir, ve hyacinth ona zorla piyano caldirip bet sesi ile sarkilar soyler.

  hyacinth sosyal ortamlara dalma meraklisi oldugundan cok kisiyle gorusen vicar michael ve esine de sık sık kanca atar, ancak hep bi rezillikle sona erer her gorusmeleri. hyacinth'in erkek delisi yasli kizkardesi de karisinin yaninda vicar'a sarkmaktan geri durmaz.

  kocasi emekli bir devlet memurudur, pek bi kilibiktir. ogullari sheridan ise sehir disinda okumaktadir, sık sık telefonlasirlar, anlasildigi kadariyla erkek sevgilisi ile ayni evi paylasmaktadirlar

  sisko ablasi ortadirekten fakirce bir hayat surer, kocasi da bira icip tv seyreden, gobekli, issiz biridir, babasi devamli kaybolan kadin pesinde bir moruk, diger kizkardesi her daim frapan kiyafetlerle dolasan ve her turlu erkege sarkan evde kalmis 50lerinde bir hanim. arabalari ise hep eksozu patlayan, yolda kalan bir kulusturdur.. bu sebeplerden dolayi hyacinth evine birileri gelince ailesinden kimse gozuksun istemez, aksi gibi hemen kapida biterler.
 • battle of the britcoms oylamasinda ikinci secilmis dizi. gercekten cok guzel bir dizi olmasina karsin coupling ve blackadderin ustunde yer almasi, saibeli bir ortam yaratiyor.

  (bkz: bu hakemlerle bu lig bitmez)
 • 1990 yılında yapılmış bir ingiliz dizisi için fazla komik, seyredilmeye değer bir yapım.

  bazı önemli noktalar:
  - baş karakter hyacinth'in kapısı big ben gibi çalar.
  - hyacinth telefonu "bouquet residence, lady of the house is speaking" diyerek açar.
  - hyacinth'in oğlu sheridan, kâh banka soymak için kurdukları çete için; kâh ev arkadaşının evine perdelik kumaş almak için ailesinden para ister.
  - sheridan'ın ev arkadaşı (erkek) embriodery tutkunudur.
  - sheridan, annesi hyacinth'e göre academically gifted'dır.
  - hyacinth'in babası, yaşına rağmen, tam bir playboydur. bisiklete çırılçıplak binip kadınları kovalarken kanala düşer, iyileştikten sonra, eve gelen çingene satıcıyla kaçar.
  - hyacinth'in kocası ve karşı komşu elizabeth, hyacinth'ten bıkmışlardır.
  - hyacinth tuhaf ve saygınlık emaresi toplantılara bayılır. "tea and light refreshments" ve "candlelight supper" temalı organizasyonları tercih eder. konuklarının arasında devlet ya da dinle ilgili * memurlar olmasından kıvanç duyar.

  hyacinth'i hetty wainthropp investigates'ten de tanıdığımız patricia routledge canlandırmaktadır.
 • halihazırda perşembe geceleri izlenebilecek dizi. hyacinth'in ara sıra ortaya çıkan ve iyi bir evlilik yapmış olan violet adında bir kızkardeşi de bulunmaktadır.

  hyacinth araba kullanamaz bu yüzden sıklıkla richard nadiren elizabeth veya başkası tarafından gideceği yere götürülürken, tuhaf direktifler vererek onları illet etmek alışkanlığıdır. 'mind the pedestrian dear'/'yayaya dikkat et canım' uyarısı her seferinde işe yarar. tabii ki hyacinth'in bahsettiği yayalar kaldırımda yürümektedirler.

  ayrıca hyacinth'in genlerinde bir miktar türklük vardır. sosyal statülerini yetersiz gördüğü herkesin ayakkabılarını kapıda çıkarttırır.
 • aynı zamanda bir blue heelers bölümü.
 • sümbül * hanımın maceraları.
 • (bkz: #84186324)
 • zamanında comedy smart diye bi kanal vardı d-smart’ta. 10 yıl önce filan. akşama kadar izlerdim tatil günlerinde. sebeplerinden biri de bu dizidir. şimdi yine izleyince anne usulü patates kızartması ve sabah kahvaltısı kokusu aklıma gelir.

  bir zamanlar televizyonda güzel şeyler vardı.