• rivayete göre mutluluğun kuyruğunda olduğunu düşünen kediymiş. sonra bir bilge kedi çıkıp ona şu sözleri söylemiş: "ben de gençliğimde mutluluğun kuyruğumda olduğunu sanırdım. sonra farkettim ki ne zaman onu yakalamaya çalışsam benden kaçıyor, ne zaman dönüp kendi yoluma baksam, o da peşimden geliyor".
  • benim kedim oluyor kendisi.
    ayrıca bunu yaparken kafasını kapıya, duvara vs. çarpabiliyor ama yine durmuyor.
    tam bir gerizekalı maalesef.
  • canı sıkılan kedidir. oynayacak kimseyi yada hiçbir şeyi bulamayınca kendi kendine yetinmeyi öğrenmiştir.
  • kedilerin genelde yavruyken bolca yaptıkları
    daha sonra yaşları kemale erince kuyruklarının kendi bedenlerinin bir parçası olduğuna ikna olup yapmayı bıraktıkları ,
    izlemesi aşırı komik ve zevkli bir eylem
  • obsesif - kompülsif bozukluğu olan kedi imiş, bugün bizzat veterinerinden öğrendim...
  • seyrederken akla turkiyenin abye girme ihtimalini getiren atraksiyon.ilginc.
  • her kedinin zaman zaman kullandığı bi can sıkıntısı geçirgecidir bu aktivite. benimki gibi olan kediler bi süre dönüp, dolaşıp, kovaladıktan sonra biraz düşüniyim der gibi durur ve ardından yere oturarak kuyruğu iki bacak arasından geçirip öne almak suretiyle hunharca dişlemeye başlar.
  • aptal diye dalga geçilir, sonra kedi bunu duyunca kafasını kaldırıp sitem dolu bi bakış atar... insan kötü hisseder böyle bi bakış karşısında, tamam canım biliyorum sen aptal değilsin, sadece eğleniyosun denilir ve hooop, kedi tekrar kuyruğunu kovalamaya başlar. bundan böyle de kediyle sessizce dalga geçilir.
  • izlemesi çok eğlenceli bir atraksiyon.
    (bkz: loop)
    (bkz: döngü)
  • hali vaziyetimizi çok güzel anlatan durum.

bir taraftan tasarruf yapacağız, edeceğiz.
    kemer sıkacağız, falan filan.
    harcamalarda kesinti olacak, molacak.
    bir taraftan ithal arabaların kdv ve ötv'sinde indirim yap.
    bütçe açığı maşallah oldu mu fıstıklı kadayıf.
    nasıl kapatacağız kamu açığını.
    borç al kapat.
    hani tasarruf yapıyorduk.
hesabın var mı? giriş yap