• - abi beşiktaş evlendirme dairesine nerden gidiliyor?
    - bak şu ilerde, yüz metre dümdüz, sonra sağa dönüyosun
    - tamam abi sağol.
    - yani böyle düz düz düz git, ilk sağ
    - sağol
    - sol değil ama, ışıklara gelmeden. ikinci sağa da dönme. ilk sağ bak.
    - eyvallah.
    - noldu evlenecen mi eheeheh
    - ..ehih
    - bizim karşı komşunun oğulları orda mı evlenmişti acaba ya.. hafıza gitti...
    - abi neyse ben kaçt...
    - yok orda evlenmemişlerdi... ilk sağ bak... neyse... buralar eskiden böyle değildi, yol ayrımı sonradan yapıldı
    - abi pek.....
    - ilk sağ.. eskiden ilk sağ olmuyordu tabi. başka sağ yoktu sanırsam
    - ...abi....
    - ama ben o dönemleri bilmiyorum yeni geldik... yeni dediğim de 10 sene... ne çabuk akıyor seneler
    - .....abi ben....
    - eskiler anlatırlar... ilk sağ... neyse allah kısmet ederse memlekete geri dönücem ama
    - ......abi kaça...
    - orda ölmek nasip olsun bana.. burda mezar bile bulamazsın.
    - ....
    - mezar da olmasa yeşillik olmayacak istanbulda ha.. bir mezarlar bir de askeriye. ikisinde ağaç.
    - ...abi acelem......
    - neyse bak unutma, ilk sağa döneceksin.
    - abi hadi eyvallah...
    - dur ya nereye!
    - hadi abi acelem var kaçtım
    - unutmaaa! ilk saaağ!
  • - abi skynet'e nerden gidiyorduk
    - *target: john conner*
    - abovvv
    - *mission: eliminate*
    - ...sıçtık
  • -zilli piyango ilk öğretim okulunu arıyorum ben
    -şu köşedeki son direk var ya
    -evet
    -anladın sen onu..
  • deneyimlerime donup baktigimda buyuk cogunlugunun askerler ya da asker emeklileri amcalar oldugunu soyleyebilecegim kisilerdir. misal gidip son derece naif bir bicimde "ya pardon ben cengelkoy merkeze gitmeye calisiyorum, dogru yoldayim di mi?" diye bir teyit sorusu sorarsınız. amca once tam koordinat almaya calisir, "ay ama bilmem ki sadece sunu soyledi arkadas" filan dersin diretir arkadasini aratir sordurur, tatmin olmazsa telefonu kendi alir mouhabbete girer sonra da gorevi yapmanin verdigi hazla "hah simdi oldu, evet dogru yoldasiniz" der ve selam ederek devam eder. bunların bi boy buyugu de elindeki gazetenin kosesine cizim yaparak size yol tarifi verirler ki simdi icim kaldirmadi vallaha yazmaya..
  • çok yorarlar.
    yolu kendiniz bulmak için harcayacağınız enerjiden daha fazlasını çeker bu adamlar.
    uzak durun.
  • turistlerin tur rehberleri ve şöförleri için, elini kolunu kullanmadan yol tarif edemeyen adamlardır.

şöyle ki; turistleri gezdiren ama yollardan pek bi haberi olmayan yurdumuzun tur şöförleri veya rehberleri yollarını kaybettiklerinde yol soracak adamı itinayla seçerler. elin turistine rezil olmamak, onları huysuzlandırmamak için elini kolunu kullanmadan çaktırmadan yol tarif edecek adam ararlar.
    bakmayın göründüğü gibi kolay değildir. " abicim bak çaktırmadan anlat, adamlar anlamasın yolu kaybettiğimizi, camiden sola dön 200m. git, okulu arkana al*, lambalardan düz devam et gibisinden anlat" falan filan 2 dk. dil dökülür ama %80 oranında başarısız bir çaba olur bu...

elini kolunu kullanmadan yol tarif eden adam az bulunur, alnından öpülesidir...
  • - abi cücük sokağa nasıl gidebili..
    + pişman ederim!
    - ...
  • onlardan biri olmayı istediğim ama istesemde başaramadığım adamlar.lakin dışarı her çıktığında yol soran biriyle herkes karşılaşamaz bende özel bir yetenek var heraldi yada buraların yerlilerine benziyorum
  • konya'da bol miktarda bulunur bunlardan. havasından mı suyundan mı bilmem ama, genelde sorunuza cevap alabileceğiniz insanı çok zor bulursunuz bu memlekette. adres tarif etmek kendilerine zül gelir, esnafın olsun sokaktaki herhangi bir vatandaşın olsun. hasbelkader cavap aldığınızdaysa da çok yanlış yerlere yönlendirilebilir, kocaaa konya'da keşfe çıkmak zorunda kalabilirsiniz..
hesabın var mı? giriş yap