• hastalık kuruntusu içinde bulunmak.
  • kendinizi dinlerken duyduklarınızın size tanıdık gelmemesi gibi psikotik/patolojik bir riski de ihtiva eder. tehlike anında kolu el ele çeviriniz, olmadı bir psikiyatra görününüz.
  • kendine bir format atma çabası sayılabilir bazı zaman.

ille de bir iç ses duymaya gerek yok, kendi sorularına kendince cevaplar vererek düşüncelerini sorgulama ihtiyacına karşılık olabilir bu. geçmişinde yaptıklarını, geleceğe taşımak istediklerini sorarsın kendine, karşında biri varmış gibi bunu yapabilirsin; küfredip kendine kızabilirsin, cevap olarak hafızanda yer etmiş bir yanlışlığın resmini gözünün önünde bulabilirsin.

gözlerini kapatıp bilinçaltını kurcalamak korkutucu olduğu kadar heyecan verici olabilir, duydukların hoşuna gitmeyecek türden olabilirse de sadece yüreğinin gittiği yere gitmekten farklı bir deneyim şeklinde kazanç sağlayabilir.

kendinden yeni bir şarkı bile elde edebilirsin belki, sadece senin bildiğin gerektiğinde sadece senin dinleyebildiğin naif, utangaç bir şarkı. belki o zaman değiştiğini ilk farkeden sen olursun, dans edersin kendinle kimselere belli etmeden.
  • kendini tanımanın başlangıcıdır.
  • tıp camiasından olmayan ki$ilerin steteskopun nasıl bir$ey olduğunu anlamak için yaptıkları eylemdir.

geçen hafta fiyatının uygunluğundan dolayı bir steteskop bir de tansiyon ölçüm cihazı almak üzereydim de oradan tecrübeliyim.

(bkz: kendimden biliyorum)
  • norah jones come away with me esliginde yapildiginda;
    ne icin yasiyorum, hayatim neden bu kadar zor, gitsem ya buralardan, gitsek ya; kanada soguk ulke, tam benlik, bizlik; mc donalds'ta bile calisiriz onceleri, sonra dilimizi de gelistirirsek ve denklik alirsak meslekten is bile buluruz; hem cocuk da yapariz orda, adini ayse koyamayiz belki, ş yok ya oralarda; asya koyariz biz de; aa ya oglumuz olursa, o zaman da ahmet olur..
    kitaplarimi birakip gitmek koyar bana ama olsun orda orjinalinden ve turkiyeden once okuruz stephen king in kitaplarini; hem belki o hayalini kurudugum kucuk hikayelerimi bile yazabilirim hani senden bile sir gibi sakladigim hikayelerimi..
    nancy sinatra bang bang calmaya baslar o sirada playlist'ten ve son bulur bu kendini dinleme daha dogrusu kandirma durumu.
    ama dusun bence sen bunu.. bang bang, my baby shot me down..
  • insanın zor anlarında , bir şeylerin yanlış gittigini anladıgı an .
  • sevgiliyi görünce ;hızlanan kalp atışlarını duyabilmek,damarlarda akan kanın sesini duyabilmek,sıcacık nefesinin soğuk havayı çatırtadışını duymak,diyaframınızdan kalbinize doğru yükselen heyecanın sesini duyabilmek ve mutluluğunuzu duymak,duyabilmek...
  • başkalarının sözünü dinlemekten iyi olan eylem. hata olsa bile sonuçlarına katlanıp olgunlaşır insan.
hesabın var mı? giriş yap